В рамках програми "Розвиток транскордонного співробітництва в Українсько-Угорському прикордонному регіоні" 4 червня 2010 р. у м.Ужгород була проведена Міжнародна конференція по проекту "За сприятливе природне середовище українсько-угорського прикордоння"
Вона реалізується за підтримки EGT&"Норвезького Фінансового Механізму" та співфінансуванням Угорської Республіки, за співорганізацією головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму Закарпатської облдержадміністрації і Громадського Фонду EuroClip-ЄвроЗв'язок.
Конференція розпочалась під головуванням начальника головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму облдержадміністрації Ернеста Нусера.
До присутніх з вітальним словом і доповіддю "Сталий розвиток регіону басейн р.Тиса" звернувся Василь Брензович, заступник голови Закарпатської обласної ради, та Іштван Монорі, довірена особа голови Загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег, який відмітив, що майбутнє головування у 2011 році Угорщини в Європейському Союзі повинно бути використане найкращим чином для активізації заходів у сфері захисту навколишнього середовища, в тому числі транскордонного співробітництва у розробці та реалізації заходів з запобігання повеням у Карпатському регіоні.
Для участі у конференції були запрошені також водогосподарські організації областей з обох боків українсько-угорського державного кордону Закарпатський облводгосп, Верхнє-Тисайська Дирекція охорони довкілля та водних справ (FETI-KOVIZIG) м. Ніредьгаза.
Головний спеціаліст Закарпатського облводгоспу поділилася досвідом співробітництва в галузі водного господарства на українсько-угорських прикордонних водах, яке проводиться територіальним обласним управлінням водного господарства відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах, підписаної 11 листопада 1997 року у м. Будапешт та реалызацію спільних двосторонніх проектів Программ ЄС, в тому числі діючого проекту "Розвиток Берегівської транскордонної польдерної системи в басейні р.Тиса".
В свою чергу начальник відділу протипаводкового захисту FETI-KOVIZIG проінформував присутніх про протипаводкову систему захисту на ділянці Верхньої-Тиси та її міжнародні відношення.
Начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків та туризму облдержадміністрації, у завершальному слові наголосив на перспективи щодо вирішення спільних проблем у широкому використанні можливостей співпраці двох сусідніх областей у рамках втілення проектів Програми Європейського інструменту сусідства та партнерства 2007 - 2013 років.