
В Угорщині сьогодні відбуваються вибори до парламенту країни.
Вперше взяти участь у голосуванні виявили бажання близько 3 тисяч закарпатців, які окрім українських, мають угорські паспорти - а це всього 5% від їх загальної кількості. Але ці виборці намагаються не афішувати свою участь у виборах, аби потім не мати проблем з українським правосуддям. Адже подвійне громадянство, згідно Конституції України, є незаконним - громадянину слід у такому випадку відмовитися від українського.
Однак навряд навіть ці три тисячі угорців Закарпаття сьогодні проголосують.
Адже за 15 днів до виборів слід було зареєструватися в Національній виборчої конторі Угорщини і вказати адресу, на який їм можна вислати картку для ідентифікації особи і виборчий бюлетень. Майже ніхто із закарпатців, які вирішили взяти участь в угорських виборах, своєї домашньої адреси не вказав, побоюючись подальших репресій з боку СБУ.
Тому, аби проголосувати, ці люди мали поїхати в Угорщину, отримати присланий пакет документів, заповнити картку ідентифікації особи і виборчий бюлетень і відправити поштою до центрвиборчкому або передати в орган місцевого самоврядування.
Хоча теоретично закарпатці могли віддати заповнені ідентифікаційну картку і бюлетень також в генконсульства Угорщини в Ужгороді та Берегові.
В принципі, закарпатські виборці на результати виборів в Угорщині навряд чи б вплинули. Соціологи не очікують від волевиявлення сюрпризів: найвірогідніше, більшість у майбутньому парламенті знову отримає партія ФІДЕС на чолі з прем'єром Віктором Орбаном, який уже встиг проголосувати.
За даними економістів, за два терміни його правління в країні суттєво зменшилися безробіття та інфляція. Головна інтрига - хто посяде друге місце - ліва, чи права опозиція.
Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, найбільші шанси на перемогу – у прем'єр-міністра Віктора Орбана і його правої партії ФІДЕС. За друге місце змагаються ліволіберальний блок на чолі з Аттілою Мештерхазі, а також крайньоправа партія “Йоббік” з Ґабором Воною. Делегати від “Йоббіка” були спостерігачами на кримському референдумі і визнали його законним. Хоча, Угорщина як і більшість держав світу референдум 16 березня не визнала.
Мукачево.net