Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції з 12 червня розпочала приймати заяви від фізичних і юридичних осіб про проведення перевірки суддів.
Як зазначає газета "Голос України", письмові заяви, оформлені відповідно до вимог статті 2 закону "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", комісія прийматиме протягом 6 місяців за адресою Вищої ради юстиції: вул. Студентська, 12-а, м. Київ, 04050.
Нагадаємо, суддя суду загальної юрисдикції підлягає перевірці, зокрема, у разі прийняття ним одноосібно або у колегії суддів рішень про обмеження прав громадян на проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій у період з 21 листопада 2013 року до дня набуття чинності згаданим законом (11 квітня 2014 року).
Також суддя може бути перевірений за рішення про тримання під вартою, обвинувачувальні вироки, нескасування вироків апеляційною та касаційною інстанціями щодо політв’язнів за дії, пов’язані з їхньою політичною та громадською діяльністю, а також щодо учасників масових акцій протесту з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року.
Крім того, адміністративні стягнення з учасників цих масових акцій, зокрема, позбавлення права керування транспортними засобами, дозвіл на слідчі дії щодо них може стати приводом для перевірки судді.
Повний перелік підстав для заяв дивіться у законі "Про відновлення довіри до судової влади в Україні".
У заяві має бути вказано:
1) найменування юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, яка подає заяву, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності);
2) прізвище, ім’я, по батькові та посада судді (суддів), щодо якого (яких) має бути проведена перевірка;
3) повну назву суду, в якому працює відповідний суддя (судді);
4) обґрунтування необхідності проведення перевірки щодо відповідного судді (суддів) із зазначенням судових рішень, що становлять зміст перевірки суддів відповідно до Закону;
5) перелік матеріалів, що додаються до заяви.
До заяви слід додати копії судового рішення, прийнятого суддею, щодо перевірки якого подається заява, винесеного у справах з питань, визначених у статті 3 Закону, а також копії рішень апеляційної та касаційної інстанцій у цих справах (за наявності).
Заяви, надіслані після завершення 6-місячного терміну, а також заяви, щодо яких ТСК не встигне прийняти рішення за рік своїх повноважень, будуть передані до Вищої ради юстиції для продовження їх розгляду за загальною процедурою.