Як виявляється у нашій області захворюваність по вірусним гепатитам у 20 разів вище загальноукраїнського показника.
Крім того, надзвичайно складна ситуація з вірусним гепатитом С, адже захворювання не має жодних проявів, до моменту повного знищення печінки. Всі шанси отримати зараження цим вірусом має людина яка відвідала стоматолога, гінеколога, салон тату та пірсингу.
Так, із зареєстрованих 545 хворих по місту Ужгороду та Закарпатській області близько 100 осіб мають цироз печінки. При цьому вартість лікування від вірусного гепатиту складає понад 100 тис. грн.
Головна ж проблема полягає в розподілі коштів, які виділенні на лікування даних пацієнтів.
Так за інформацією з районних відділів охорони здоров’я за два роки деякі райони не отримали жодної гривні на лікування пацієнтів, хоча хворих по районах чимало, зокрема: Воловецький, Іршавський, Міжгірський, Перечинський. Загрозлива ситуація склалася в Хустському районі, де із 149 зареєстрованих пацієнтів лікування отримало лише 5 осіб. Не краще ситуація і у Виноградівському районі де лікування отримали 2 пацієнта з 49. Масштаби проблеми демонструє наступна таблиця, складена за результатами відповідей з районів та інформації наданої управлінням охорони здоров’я Закарпатської ОДА.
При цьому, як пише Ужгородська Правда, розподіл коштів проводить маловідома комісія. Крім того видання зазначає, що, керівництво УОЗ обмежує доступ пацієнтів до медичної допомоги, надаючи виключне право лікування хворим які звернулися в обласну інфекційну лікарню. Зазначені дії керівництва управління охорони здоров’я порушують право пацієнта на вільний вибір лікуючого лікаря та доступ до медичної допомоги.
На зазначені порушення звернули увагу активісти «Демократичного Альянсу» та звернулися до прокуратури Закарпатської області з вимого перевірити та вжити заходів для відновлення порушених прав пацієнтів.
Довідка:
Заступник начальника управління охорони здоров’я закарпатської ОДА Брич В.Д, 06.05.2014 підписав наказ №210-О «Про внесення змін до наказу УОЗ Закарпатської ОДА від 29.08.2012 року №517-О «Про створення комісії щодо призначення лікування пацієнтів хворих на хронічні гепатити В і С»», який дає можливість продовжувати «дерибан» обласних коштів, що призначення для лікування пацієнтів з хронічними гепатитами В і С.
Ужгородська Правда