Закарпатці масово утеплюють фасади будинків. Естетичне дикунство як спосіб вберегтись від кабальних тарифів? (ФОТО)

21
17

Напередодні зими у спальних районах закарпатських міст дедалі частіше можна побачити видозмінені фасади багатоповерхівок – краяни діють за принципом «готуй сани влітку».

І справді, фахівці стверджують, що через тонкі стіни може втрачатись до 70% тепла в квартирі, а утеплення дозволяє підвищити мікроклімат оселі на 3-4 градуси. Однак, через недосконалість українського законодавства, кожен власник може утеплювати квартиру на свій смак, через що деякі багатоповерхівки стають схожі на різнокольорові клаптики з виростами та заглибленнями.

За словами начальника управління містобудування та архітектури міськради Ужгорода Михайла Івегеша, закон не забороняє застосування пінопласту для утеплення фасадів, навпаки, програма підвищення енергоефективності це схвалює: «Якщо пінопласт сертифікований для застосування на фасадах, то жодних питань немає».

Спеціальних дозволів для утеплення квартири закарпатцям брати не потрібно, каже міський архітектор: «Якщо мова йде про декоративні елементи, наприклад, з полістеролу та поліуретану, якими оздоблюються будинки, то такі дії треба погоджувати з управлінням архітектури, але для утеплення будинку пінопластом дозволу не потрібно. Естетично пінопласт закривається штукатуркою, а ефективність від утеплення окремої квартири таки є».

Більшість свідомих власників після утеплення підбирає колір фарби, максимально схожий до «рідного» кольору фасаду, тому такі зміни на будинках практично не видно, але й є такі, які на жовтому фасаді фарбують свою квартиру в рожевий колір. Закарпатський архітектор з багаторічним стажем Володимир Павлей у розмові з кореспондентом Mukachevo.net стверджує, що такі випадки виглядають як естетичне дикунство: «Цю технологію можна застосовувати, але робити це треба грамотно. Якщо утеплювати будинок, то це має робитись вцілому, мають бути спеціальні розділочні шви, а також цивілізоване оздоблення - однакова товщина штукатурки та єдиний колір для всього будинку. Мешканцям у цьому плані варто об’єднуватись, адже кожна окрема квартира в багатоповерхівці не може вирішувати свою проблему на шкоду міста. Варто це робити культурно, а не псувати вигляд міста».

Архітектор додає, що відсутність будь-яких законодавчих актів, які б регулювали дозволи на такого роду утеплення та передбачали санкції, є серйозним недоопрацювання влади, яка за роботою над реформами ще не добралась до цього питання. «Це суттєво, такий закон варто якнайшвидше прийняти», - каже він.

Додамо, що жодних штрафів за приклади дикунського утеплення будинків в обласному центрі Закарпаття не передбачено, тому кінцевий результат залишається на совісті самих мешканців. Однак, в умовах політики українського уряду, яку частіше називають «тарифним геноцидом», а не реформами, не знати що краще – зберегти тепло в домі чи думати про зовнішню естетику.

Юлія Барабан, Mukachevo.net, фото редакції та з мережі

Коментарі

Р
Русский

А Вы попрыгайте чтоб не замёрзнуть зимой!!!!Что хотели то и получили!!!!

O
Olena1

Одним словом-Африка.

К
Карiна

Василь уткiть в цiй Украiнi щей грошi утеплювати будинки якi скоро щей розваляться,незря хочуть отказатися от жкх,впользу ОСББ бо знають шо всьо Треба буде старое i гнилое мiняти. Шо буде через 50 рокiв?Без совецьких садикiв,школ,многоетажок,квартир,гуртожиткiв,лiкарень,заводiв,дорог i т.п.

П
предлагаву

обкладувати многоетажки баликами із соломов, соломи у нас е доста, тай курити на балконах нико не буде, а попозерати на то чюдо, будут іти турішти із вшіткіх країн.А соломяні криші то візитка України, то вже на другий рук, Яценій нас до того приведе.

В
Василь

Кіть так не файно виглядавуть фасади будинків могла би наша влада в Мукачеві, Ужгороді організувати утеплення бетонних багатоповерхівок. Наружні стіни там зроблені з керамзитобетону, але керамзиту (утеплювача) там годі глядати (в свій час займався монтажем цих будинків); тому і квартири такі холодні і потребують дополнітельного утеплення. Вертикальні шви між зовнішніми панелями залиті обичним бетоном, тому вони і промерзають.

ПН
Пiштiй Немолдавский

Йой сам жoву в квартирi на 8-му етажi,думаву утеплити фасад соломов,дешево i сердито.Окна уже пятьма слоями клiйонки утеплив.Правда вквартирi дньом стало темно.Приходиться електелектрики бiльше красти у сусiда.Но зато тепир буде ми тепло зимов.I небуду платити казнокрадам.

П
піч

Хто не має змоги на альтернативне опалення перейти - утепляє, і вірно робить. Друг три роки тому перейшов на дрова та пелети, розрахував через скільки воно себе окупить. Зараз знов перерахунок треба робити, бо живе не в лісі дровяному, а ціни повзуть й оправдання відтерміновується. Гарантійний термін на котел 3-5 років (Польша), хоча ще не чув щоб хтось скаржився. А утеплиш приміщення - при любому отопленні економиш. Додайте креативу та різнобарвності, воно ж настрою додасть споглядаючи)

КЖ
кто же нас закабалил

http://www.theinsider.ua/files/1/8/18eb994-oblenergo-infogr.swf VS Energy русская компания...которая как и весь руцкий мир платит дань царю...вот вам Енергетичне дикунство як спосіб вберегтись від ...война за что идет...помнит еще ктото?

Д
Джуня

А мені подобається, веселіше виглядає. Хай би всю цю совкову сіроту розмалювали, а першим ділом депресивну 16-поверхівку.

О
ОСЄБ

У мене питання до нашої влади,де ще крім нас,дозволено утеплювати пінопластом?Ви напевно на уроки хімії в свій час не ходили.А наша доблесна МЧС,чому не провести урок про небеспеку нашому керівництву?(води ж у вас немає,поки дерценці приїдуть-...

КГ
ко газда в хижи

якщо половина кабальних тарифів іде в рашу газ світло а друга у європу з а мериков...за борги...щи маєш гроші? товди купи котел утеплися і затарься до весни пудойми місного шафтаря...в село втікай дурню...бо кіть война вать голод етажки перші пуйдуть копачі гудучи.

К
користувач

про яку шкоду для міста йде мова? ті хто утеплюе своі квартири не пішли в центр і пофарбували ратушу, чи. ще якусь історичну памятку архітектури у кольори веселки...на дворі 21 століття світ потребуе змін і хай хоч вся багатоповерхівка буде розмальована,кожен поверх у інший колір буде набагато естетичніше виглядати ніж сірі опшарпані будівлі які зараз е. особливо гарно видно ступінь опшарпаності коли йде дощ. якби. всі багатоповерхівки росвигова утеплити і перефарбувати у різні кольори було би всім тепло і радісніше

Т
тібі

Будинок на останній фотографії вже давно пора знести , і взагалі бетонкипризначені як тимчасове житло з терміном еасплуатації 25 років , наразі всі панельки свій термін вже віджили , навіть важко уявити що з людьми в них буде років через 30 - 40 коли ці карточні домики почнуть падати

ДР
До РОСВИГОВА!

це питаннячко всіх цікавить.На ЩО??? пішли гроші? Що робили ЖЕКи.А теперь нас в старих будинках хочуть запхати до ОСББ! Спочатку капітальний ремонт-потім ОСББ!

Р
Росвигово

Нашому будинку 33 роки і за цей час ніхто і ніколи (маю на увазі ЖРЕП)не форбував фасади,а коли люди хоч якось хочуть утеплитис,то "великих архітекторів " жаба давить.Де гроші,які ми сплачували в жек а потім ітв-сервіс?

ОФ
Останнє фото

Оце смак у хазаїна! То навірно той вибирав фарбу, хто й на 9 школу.

ДД
де дикунство?

Цей кольоровий клаптик виглядае красивіше за обшарпану стіну!Шкода що це дуже дорого,не всім по кишені.

Читайте також