Закарпатці найчастіше втрачають зір через травми

13
0

А офтальмологи радять не зловживати очними краплями та декоративними лінзами

Психологічно найважче людиною сприймається інвалідність по зору та через травми ніг. Це те, що, за словами начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Романа Шніцера, суттєво обме­жує наші життєві можливості і чого кожен боїться найбільше. Водночас операцію із видалення ока доводиться щороку проходити 13-18 закарпатцям. Переважно до таких радикальних заходів спричиняють різноманітні травми. Про це розповіли 14 жовтня в обласному центрі здоров’я під час прес-конференції, приуроченій Міжнародному дню Білої Тростини.

Загалом у нашому краї 922 інваліди по зору, близько половини з них – першої групи. Це люди, які потребують спеціального догляду. На диспансерному огляді спеціалізованого відділення обласної клінічної лікарні наразі перебуває близько 17 тисяч пацієнтів. У цьому ж закладі тільки за минулий 2010 рік медики провели понад 4,5 тисяч різноманітних оперативних втручань.

Завідувач очним відділенням Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака, обласний офтальмолог Олег Мороз зазначив: «За даними ВОЗ у світі 45 мільйонів сліпих, до 2020, за прогнозами, їх кількість подвоїться – до 80 мільйонів. В Україні, на відміну від Європи, 1-ше місце серед причин втрати або погіршення зору займає травматизм. Лише у 2010-му на Закарпатті сталося 3,5 тисячі таких випадків. Це число свідчить про те, що у нас не все гаразд на виробництві. Слідом за травмами найчастіше співвітчизників позбавляє зору катаракта і глаукома».

Офтальмологи кажуть, що до 40 років 70 % закарпатців не мають практично жодних проблем із зором. Але вже після 45-ти майже кожен краянин «наживає» хоча б одну очну хворобу. Попри це, за словами медиків, ситуація із зором у закарпатців наразі краща, ніж у середньому по Україні.

В області нині діють 37 офтальмологічних кабінетів, у яких працюють 72 лікарі-офтальмологи. Проте в Ужгородському та Рахівському районах нарікають, що не вистачає дитячих офтальмологів. «Районні офтальмологічні кабінети потребують значно більшого фінансування. Наразі за 3 роки на них загалом було виділено лише 100 тисяч гривень. Значно кращі справи в очному відділенні обласної лікарні. За аналогічний період на покращення його матеріальної бази надано 2,3 мільйона, тому тут пацієнти забезпечені найсучаснішим обладнанням», – зазначив Роман Шніцер.

Окремо медики також відзначили новітні очні недуги, пов’язані із діяльністю, яку останнім часом провадить людина. Зокрема, так званий синдром сухого ока, який найчастіше спостерігають в офісних працівників, осіб, які багато часу проводять за моніторами. В останні роки фармацевтичні фірми розпочали випускати та активно просувати різноманітні зволожуючі препарати для очей. Чимало ж медиків вважають, що синдром сухого ока – вигадана проблема, яку, проте, вигідно розкручувати фармацевтам. Людині ж варто усунути причину-подразник, як «хвороба» минеться. Не радять медики й користуватися контактними лінзами заради розваги чи краси, адже наявність стороннього тіла в оці, кажуть вони, може непередбачувано позначитися на якості зору.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також