Закарпатці разом з всією Україною цієї ночі перейдуть на зимовий час

21
5

У ніч з 29 на 30 жовтня українці мають перевести годинники на "зимовий час". Тобто треба повернути стрілку годинника на 1 годину назад о 4 ранку.

Переведення годинників двічі на рік здійснюється в Україні майже чотири десятиліття, в останню неділю жовтня – на годину назад, а в останню неділю березня – на годину вперед.

Традиція "літнього" та "зимового" часу в Україні діє ще з часів СРСР. Відповідний наказ підписали у 1981 році. Основною причиною було економія електроенергії впродовж доби.

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 "Про порядок обчислення часу на території України".

Перехід на інший час має вплив на організм – йому доводиться перелаштовуватися до нового графіку. Ось кілька порад про те, як звикнути до переведення годинників за один день.

До речі, перехід на літній час науковці вважають важчим. Проте фахівці кажуть, що і "додаткова" година, і її нестача мають свій вплив.

Зазначимо, що саме зимовий час є природнім та астрономічно вірним, а літній час — штучний і впроваджений "задля економії енергоносіїв".

Нагадаємо, минулого року Верховна Рада провалила скасування літнього часу Тоді, голосів за остаточну відміну літнього часу так і не вистачило.

За законопроєкт "Про обчислення часу в Україні", який мав встановити "вічний зимовий час", проголосували лише 212 депутатів.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Б
бабо

проспалась щи 6- ть років??

С
Сусідка

Ми нікуди не йдеме..

I
Ihor

Не має зимового часу, просто скасовують літній. Здавалося б елементарні речі... але школи угорські

Б
Баба

Еге, на років двадцять п'ять ,назад у союз.

Д
Дідо

Кеби мож боло годинку перевести назад на років двадцять...

Читайте також