
Сьогодні в Ужгороді розпочалася Міждисциплінарна науково – практична конференція з міжнародною участю «Рання діагностика та індивідуалізація лікування злоякісних пухлин основних локалізацій».
Відтак, на Закарпаття з’їхались онкологи з Росії, Угорщини, а також усієї України.
«Вранішня секція присвячена раку молочної залози, розповів журналістам головний момолог України, професор Іван Смоланка. – У чверті українських пацієнток пухлина діагностується вже в занедбаному стані. Тільки лікуючись у фахівців, можна навіть велику пухлину значно зменшити, і тоді виконати органозберігаючу операцію. В той же час, не слід забувати, що навіть після повного видалення органу є можливість, завдяки реконструктивній хірургії, відновити форму і об’єм молочної залози».
За словами президента асоціації онкологів Закарпаття, професора Андрія Русина, молочна залоза фактично є однією з тих локалізацій, що лікується найбільш сприятливо.
«Закарпаття має найнижчу в Україні захворюваність і смертність по онкозахворюванням, - розповів Русин. - Тим часом в закарпатському онкодиспансері застосовуються найновіші технології, включаючи і пластичні операції. На сьогоднішній день ми досягли того, що більше 60% оперативних втручань є органозберігаючими. Це говорить про якість діагностики і індивідуалізацію підходу».
«Наша онкологія не відстає від світових стандартів, - підтвердив Смоланка. - Всі хірургічні втручання під силу українським хірургам».