Айкідо – відмінне знання опорно-рухової системи людини в поєднанні з постійним удосконаленням тіла й духу.
Це мистецтво бою було засноване в ХІХ столітті знатним японцем Моріхео Уєсібою. Люди, які вивчають давнє японське бойове мистецтво айкідо, найчастіше обирають шлях найменшої агресії, щоб подолати своїх ворогів і відновити гармонію у собі. Цікаво, що у мистецтві айкідо практично нема змагань. Моріхео Уєсіба навмисне зробив так, щоб не було духу суперництва, не було, що хтось кращий, а хтось гірший. Просто люди займаються для того, щоб самовдосконалюватися кожен на своєму рівні. Зате відбувається багато семінарів.
Ось і минулої неділі у Коломийській дитячій юнацькій школі №1 відбувався відкритий міжобласний семінар з айкідо. Засновниками й організаторами його були Закарпатська федерація айкідо «Сінаджо» та коломийський клуб «Сакура». Сам захід провели у дуже оригінальному форматі, бо вперше відвідувачі й глядачі могли спробувати себе у цьому виді спорту. А власне про мету цього семінару ми поцікавилися у сен-сей і одного з організаторів семінару Дзвенислави Ганущак.
– Метою є самовдосконалення. У нас нема змагань, також не існує поділу на кращих і гірших, ми всі однакові. Також за допомогою дружніх взаємин і досягнення гармонії в собі підвищуємо кваліфікацію та атестуємося на пояси. Є учнівські пояси і є вчительські, або майстерські. Учнівські пояси починаються з дев’ятого кю і до першого. Потім ідуть ступені майстерські, починаються від першого дану і до десятого, – пояснила Дзвенислава Ганущак.
Й не без того яскраве видовище семінару доповнили представники інших бойових мистецтв: вільної боротьби, у-шу, дзю-до, які показували свої вміння та розважали глядачів і всіх присутніх показовими виступами. Родзинкою семінару став виступ коломийського танцювального колективу «Легіон», який подарував глядачам східні танці.
Поважним гостем на семінарі був Петро Ганчак – засновник Закарпатської федерації айкідо «Синаджо». Він вивчає бойове мистецтво айкідо вже 40 років. Ми попросили пана Петра розповісти про філософський принцип цього виду бойового спорту і поділитися враженнями від семінару.
– Я вважаю, що головний принцип айкідо – це любов до ближнього. І всі техніки, які ми вивчаємо, існують для того, щоб не нашкодити людині. Це такий вид бойового мистецтва, коли в бою сила противника використовується проти нього ж самого. Шляхом пізнання гармонії з самим собою підвищується духовність людини. Щоразу, коли я приїжджаю до Коломиї, то бачу, що рівень людей, які тут займаються айкідо, стає вищим. І мені це подобається. А взагалі сьогоднішній семінар є на високому рівні, – поділився враженнями Петро Ганчак.