Закарпатці святкують Благовіщення: історія свята, прикмети та традиції

13
0

Традиційно, 7 квітня, православні та греко-католики відзначають одне з 12 найбільш важливих свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці. Зазначимо, що більшість християн світу святкують Благовіщення за новим стилем — 25 березня.

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці належить до числа дванадесятих свят і у церковному календарі відзначається рівно за 9 місяців до Різдва Христового — 7 квітня за старим стилем й 25 березня за - новим стилем

Історія свята Благовіщення

"Благовіщення" означає добру, радісну звістку. Свято присвячене спогаду про день, коли Діві Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про прийдешнє народження Ісуса Христа – Сина Божого, який візьме на себе гріхи всього людства. Слова Архангела до Марії: "Радуйся Благодатна, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жінками", — стали словами однієї з найвідоміших у світі молитов.

Традиції на Благовіщення

У день Благовіщення Пресвятої Богородиці в храмах проходять святкові служби. Богослужіння цього дня сповнене піднесених, величних і радісних гімнів, багато разів у храмі Божому звучить добре знане всім привітання архангела: "Радуйся!".

З нагоди свята дозволяються певні послаблення у дотриманні Великого посту. Їсти можна, зокрема, страви з риби та морепродуктів.

Важливо на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці робити добрі справи, подавати милостиню, не сваритися з рідними та близькими.

Цього дня не варто також займатися шиттям, розчісуватися, стригтися. "Птах гнізда не в'є, дівчина коси не заплітає", – так мовить приказка саме про Благовіщення.

Також у народі вірять, що 7 квітня можна давати в борг: не позичали навіть сіль, вважалося, що це принесе невдачу.

На Благовіщення, як і в інші важливі і шановані церквою свята, заупокійні служби і моління не відбуваються. Не благословляє церква цього дня й шлюби.

Прикмети на Благовіщення

  • хороша і сонячна погода – до багатого врожаю та теплого літа;
  • якщо день вітряний, з ранковим туманом – літо буде врожайним;
  • дощ на Благовіщення – до великої кількості грибів і хлібів;
  • мороз – до хорошого збору ярих, огірків, груздів, а гроза – до теплого літнього дням і до великої кількості горіхів;
  • якщо на свято не літають ластівки – весна буде холодною й пізнє літо.

Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також