Закарпатці сьогодні святкують день Дмитра Солунського

52
0

26 жовтня православні та греко-католики відзначають день пам'яті великомученика Дмитра Солунського.

Дмитро Солунський народився в Римській імперії за часів гонінь на християн. Його батько був таємним християнином і хрестив сина вдома, при цьому служив імператору. Коли батько помер, Дмитро зайняв його місце. Він відкрив свою віру суспільству і залучив до християнства багатьох римлян.

Імператор після повернення з війни дізнався про це і наказав стратити святого. Інші віруючі знайшли його тіло і гідно поховали його. А один з християн взяв перстень і частину одягу Дмитра. За допомогою цих предметів було створено багато чудес.

Мощі святого зберігаються в православному храмі в місті Салоніки, в Греції. Іноді ці мощі мироточать. Святий був добре відомий в Київській Русі. Йому присвятили Дмитрівський монастир у Києві, який зараз називається Михайлівський Золотоверхий монастир.

Звичаї і традиції на День святого Дмитра

Наші предки вважали день Дмитра закінченням всіх землеробських робіт і переходом на зимовий спосіб життя. У Київській Русі говорили, що Дмитро закриває землю і приводить зиму, а ключі залишає у себе, а потім навесні передає ключі святому Юрію.

У народі на Дмитрів день склалася традиція поминати покійних близьких, відвідувати їх могили і молитися в церкві за упокій душ померлих. Хоча в церковному календарі поминанню присвячена Дмитрівська батьківська субота. Для покійних в домі ставили миску води, щоб вони могли вмитися.

На день Дмитра збиралися за столом всією сім'єю. На стіл обов'язково ставили млинці як символ закінчення жнив. Перший млинець давали найстаршим членам сім'ї, а якщо вони вже померли, то залишали млинець підвіконні і не їли. Також часто готували пироги і коржі, а з напоїв варили кисіль.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також