Про це розповів Володимир Феськов, координатор спостереження за виборами президента ГМ ОПОРА в Закарпатській області.
За його словами, явка відповідає очікуванням. Зокрема, західні регіони, як правило, мають тенденційну явку 70%. В принцип, цьогоріч тенденція була підтримана. Втім певні розбіжності виникли на різних часових рамках.
Станом на 11 годину 2010 явка була близько 17%, тоді як у 2014 - 25% виборців.
Але уже о 16 годині показники вирівнялися. Тому на 15 годину 2010 були показники 48%, а у 2014 станом на 16 годину - 45%.
66, 7% виборців проголосувало у 2010 станом на 20 годину та 60% виборців прголосувало в той же час у 2014.
Втім, нагадаємо, що Закарпаття входить у перелік найактивніших по голосуванню областей, а це переважно західні області.
Крім того відсоток явки на Закарпатті досить неоднорідний. Нижні райони мали значно нижчу явку, ніж була в Ужгороді чи на Міжгірщині, Перечинщині чи Великоберизнянщині.
Крім того, за словами Володимира Феськова, угорськомовне населення насправді більше цікавиться виборами в парламент Угорщини, а не виборами Президента України. Це ж стосується румунських нацменшин, та ромів. Тобто Виноградівський та Берегівський район мали порівняно низьку явку.
"Ці вибори були насправді природними. Не було підвозів, як то було на парламентських чи місцевих виборах. не було черг на дільницях, де багато голосуючих ромів, коли барони приходили і фіксували, як голосують їх люди. Не було великої кількості повідомлень про порушення виборчого процесу. Студенти також голосували природнім способом, тобто під вечір. Тобто голосувати йшли ті, хто вважав, що це важливо, або зорієнтувалися, що таким чином вони мають підтримати своїх лідерів", - зауважив пан Феськов.