
Учасники запевняють, зо столиця гостинно відчинила двері представникам різних національностей зі всіх куточків України.
«І мене в сім»ї великій…»...Ці слова великого Кобзаря об’єднали учасників всеукраїнської літературно-мистецкої акції «Тарас Шевченко мовами національних меншин», що відбулася 19-20 вересня 2013 року, повідомляє Тетяна Раховська – художній керівник Ужгородського РБК.
Столиця гостинно відчинила двері представникам різних національностей зі всіх куточків України. Фестиваль організовано за підтримки Міністерства культури України, КП «Державний гастрольно-концертний центр України» і Ради національних товариств України. Серед учасників акції були і закарпатці – Сергій і Тетяна Раховські (вокальний дует «Рідна пісня» Ужгородський РБК), Яна Федор і Данієла Сливка (учениці Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ст.) та Крістина Бурса і Естер Поляк (студенти Ужгородського коледжу культури і мистецтв).
Учасників вразила насиченість та змістовність програми фестивалю. Адже, ми відвідали славне м. Канів, і на Чернечій горі на схилах Дніпра, біля могили Кобзаря, читали його «Заповіт» різними мовами народів України… Ми побували в музеї Тараса Шевченка, де нас знову підкорили репродукції його величних картин, де ми знову почули його пророчі слова, і вкотре доторкнулися до трагічної долі геніального українця… Там же, в конференц залі музею проходив І тур фестивалю «Тарас Шевченко мовами національних меншин».
Заключний концерт відбувся на сцені Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір»я». Окрім учасників фестивалю, у концерті взяли участь відомі і почесні гості. Літературно – музичну композицію «Молитва за Тараса» подарував присутнім народний артист України Василь Нечепа; «І мертвим, і живим, і ненародженим…» - безсмертні слова Тараса Шевченка ми почули у виконанні лауреата національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Героя України Анатолія Паламаренко; вразив присутніх виступ Національного заслуженого академічного народного хору України ім. Г. Верьовки. Ця акція фактично розпочала Всеукраїнські святкові заходи до 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченко.