Закарпатці їдять кавуни та дині з нітратами

12
0

Закінчилося календарне літо, а ми всі продовжуємо насолоджуватися кавунами та динями.

 

Ці великі ягоди полюбляють як дорослі, так і діти. Як будь-яка продукція рослинного походження вони можуть накопичувати у собі  нітрати  в різних концентраціях, а також залишкові кількості пестицидів, різних за призначенням та хімічним складом. У разі  появи мікротріщин  на  плодах баштанних,  через них у середину можуть надходити хвороботворні мікроби, які можуть бути причиною кишкової інфекції.
 
Не секрет, що в населених пунктах  реалізація  баштанної продукції  часто відбувається в несанкціонованих місцях без спеціально обладнаних торгових точок.
 
А стихія завжди лихо. Ужгородська міська санепідстанція на початку серпня підготувала звернення до членів виконкому  Ужгородської міської ради з переліком  порушень правил торгівлі, що можуть привести до ускладнення санітарно-епідемічної ситуації серед населення (відсутність документів, що засвідчують якість продукції, реалізація продукції частинами, стихійна торгівля з грунту) з пропозицією надання дозволів на організацію торгівлі лише на ринках, яких вже достатньо в обласному центрі.
 
Санепідстації протягом серпня місяця продовжували здійснювати державний санітарно-епідеміологічний нагляд за умовами реалізації кавунів та динь з відбором зразків  з метою визначення стану їх безпеки щодо вмісту рівнів нітратів та залишкових кількостей пестицидів. Перевірено було  136 об’єктів  з реалізації баштанних,  5-ти випадках були виявлені порушення  санітарного законодавства,  за що до  порушників були застосовані міри адміністративного впливу у вигляді штрафів ( Хустський, Рахівський  райони, м. Мукачеве), вилучення з реалізації в Ужгородському районі, винесення постанов про заборону реалізації  в Ужгородському та Тячівському районах.
 
На визначення вмісту нітратів  станом на 01.09.2011 р. було досліджено 161 зразок кавунів та  78 зразків динь, при цьому перевищення МДР (максимально допустимий рівень) визначалися  у 6-ти  зразках (1-кавуни та 5- дині), що становить відповідно 0,6 %  та  6,4 %.  Перевищенням вмісту нітратів  визначалися в продукції, що надходила до споживача в липні місяці. В серпні місяці всі досліджені зразки кавунів та динь  за вмістом нітратів були як кажуть ″чистими″.
 
На визначення залишкових кількостей пестицидів було досліджено 139  зразків баштанної продукції  з виконанням  169 вимірювань. При цьому  по  вимірюваннях всіх пестицидів проби відповідали діючим нормативним документам.
 
 При обстеженні об’єктів з реалізації баштанних певна увага з боку фахівців санепідстанцій приділяється санітарно-освітній роботі у вигляді бесід, лекцій, санітарних бюлетенів (В. Березнянський район), інтерв’ю на телебаченні (Виноградівський район).
 
Реалізація баштанних продовжується, санепідстанції і далі будуть здійснювати державний санепіднагляд з вибірковим відбором зразків продукції з метою визначення стану її безпеки.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також