Одразу кілька великих проєктів з будівництва вітропарків у високогір'ї українських Карпат збираються реалізувати в Закарпатті найближчим часом.
Для своїх ВЕС інвестори обрали одні із найкращих туристичних локацій, які відомі далеко за межами України - полонина Боржава, полонина Руна, Вододільний хребет та Лютянська Голиця. Це те, про що відомо на сьогодні.
Усі ці вершини оточені заказниками або, як полонина Боржава - є особливо цінними природоохоронними територіями міжнародного значення. Тут ростуть, живуть та розмножуються унікальні для Карпатського регіону рослини і тварини. І вони усі можуть зникнути, якщо посеред їхніх оселищ побудувати десятки вітряків.
Як зазначають організатори збору підписів, це будівництво змінить знайомі гострі обриси закарпатських вершин назавжди. Їх, спочатку, просто "зріжуть" важкою технікою, а потім те, що залишиться, врешті змиють дощі, залишивши по собі рвані ерозійні "рани".
"Доведено, що втручання будівельними роботами у ці хребти, які є важливими карпатськими вододілами, несе ризики зменшення водності у цілому регіоні. Усі річки, що беруть початок, наприклад, у підніжжі Боржавського чи Вододільного хребта - притоки транскордонної Тиси", - йдеться у зверненні.
Попри ці ризики, багаторічну кампанію за збереження полонини Боржави і голосну незгоду громадянського суспільства проти будівництва вітряків у високих горах, влада на місцях та місцева влада продовжують лобіювати ці проєкти, сприяти їхній реалізації. Найбільший парадокс у тому, що українське законодавство захищає унікальні і цінні куточки Карпат від вітряків. Однак, лише на папері.
Нагадаємо, закарпатці не проти вітряків, вони проти ВЕС на полонинах і хребтах Карпат. Також, Mukachevo.net писало про те, що на думку експертів Закарпаття не стане енергонезалежним при будівництві вітропарків.
Долучитись до звернення можна за ЦИМ посиланням.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!