Закарпатця Степана Стойку на посаді голови ради Львівського будинку вчених змінив його земляк Андрій Бокотей

8
0

Закарпатська діаспора у Львові має яскравих представників у науковому світі

Закарпатська діаспора у Львові має яскравих представників у науковому світі. Найстарішим із них є уродженець Кричова на Тячівщині Степан Стойко, якому йде вже 87 рік. Відомий лісівник, ботанік, еколог, він був одним із ініціаторів Карпатського біосферного заповідника. За природоохоронну діяльність нагороджений золотою медаллю, яку йому вручили в Європарламенті у Страсбурзі.

Опинившись у Львові, я не втримався, аби не провідати знаменитого вченого. Пан Степан сам відчинив двері і став клопотатися гостем, (дружина прихворіла). Підігрів закарпатські голубці, налив «Бехерівки». «Ну, за Степана!» - випили ми за святого, чиї іменини вельми популярні у Львові й акурат днями відзначалися.

Попри солідний вік професор Стойко не перестає трудитися. Готує 200-сторінкову монографію «Ужанський національний парк: багатофункціональне значення», брав участь у написанні унікальної книжки «Вікові дерева Львівщини». Таке ж видання про найстаріші й найунікальніші дерева регіону, яким понад 500 років, пропонує написати й закарпатцям. «Дружина сварить, що мало відпочиваю», - розводить руками академік.

Розпитує мене про справи крайові. «Скільки не збираюся на Закарпаття, завжди кажу, що їду додому», - всміхається вчений. До речі, його син - уже теж професор, викладає у Львівському національному університеті біохімію. Ще один учень Степана Стойка - виноградівець Юрій Туниця - уже три каденції очолює Український національний лісотехнічний університет.

Сам професор 15 років керував радою Львівського будинку вчених. Це унікальна установа, яка існує лише в кількох містах України. Тут зосереджена діяльність науковців різних сфер. Працює секція історична, біологічна, філологічна, геологічна і т. д. Проходять засідання Наукового товариства імені Шевченка, всілякі урочистості, міжнародні конференції. Колективними членами Будинку вчених є найвідоміші виші міста Лева.

Колишній клуб конезаводчиків — одна з найімпозантніших будівель Львова. Недаремно саме тут відбувалися переговори президентів трьох країн - України, Польщі та Литви. Цього року за-

кінчується його капітальна реконструкція.

Пан Степан похвалився, що передав керівництво радою Будинку вчених у надійні руки - ректору Львівської художньої академії Андрію Бокотею. Тож наш земляк знову очолив авторитетну організацію, яка об`єднує вчених Галичини.

Олександр ГАВРОШ,

"Старий Замок "Паланок"

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також