Сьогодні в Ужгородіі зустрічаються міністри оборони України Юрій Єхануров та Словаччини Ярослав Башка
В Ужгороді керівники оборонних відомств України та Словаччини говоритимуть про розвиток перспектив двостороннього співробітництва між їхніми відомствами, а ще обговорюватимуть питання співпраці України з НАТО та ЄС. Щодо останнього, то тут особливі плани саме стосовно Закарпаття.
Що дасть Україні вступ до НАТО? Про це сьогодні говоритимуть у Закарпатті міністри оборони України та Словаччини, а ще – фахівці під час спеціальної науково-практичної конференції. Керівник оборонного відомства Словацької республіки Ярослав Башка виступить перед студентами місцевих вишів і розкаже про співпрацю своєї держави з цим блоком.
Щоправда, про те, як НАТО може працювати і що може дати вступ до цієї організації, закарпатці з-поміж інших жителів України знають чи не найбільше. Чому, розповідає начальник Центру пропаганди головного управління МНС в Закарпатській області Ярослав Баб’як: «Закарпатці добре знають про те, що НАТО надає ефективну практичну допомогу державам у випадку надзвичайних ситуацій та техногенних катастроф. Зокрема, саме НАТО допомігЗакарпаттю оговтатися під час ліквідації наслідків повеней у 1998 та 2001 роках».
Підтверджують думку рятувальників і закарпатські соціологи та політологи. Вони кажуть, що закарпатці з-поміж решти регіонів України чи не найлояльніше ставляться до Північноатлантичного блоку.
Бракує інформації про НАТО
Не так давно Закарпатський інститут політичних досліджень за сприяння посольства США в Україні провів дослідження, як ставляться, зокрема, жителі Ужгорода до вступу до НАТО.
Коментує ці дані спеціаліст карпатського центру соціологічних досліджень Вікторія Ганич: «За результати минулорічного дослідження можна сказати, що умовно половина мешканців обласного центру Закарпаття хоче до НАТО, половина – ні. Але в останньому випадку більш визначальною була думка про те, що громадськість мало обізнана з діяльністю цієї організації. Принаймні, обізнаними достатньо назвалися лише 23 відсотки респондентів, 47 відсотків відповіли – лише дещо знаю, ще майже 20 відсотків зазначили, що не цікавляться таким питанням».
Сьогодні ж відбудеться церемонія відкриття при Ужгородському національному університеті Центру інформації НАТО. Завдяки цьому, сподіваються його організатори, вдасться подолати необізнаність із діяльністю блоку серед мешканців найбільш наближеного до Європи регіону України.