У четвер, 9 лютого, під головуванням заступника керівника краю Івана Качура відбулася селекторна нарада з очільниками райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Тема наради - виплата заробітних плат та легалізація трудових ресурсів.
За даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів загальна сума боргу із виплати заробітної плати на підприємствах краю станом на 1 лютого становила 14 мільйонів 212 тисяч гривень. Левову частку цих грошей заборгували своїм працівникам підприємства-банкрути – більше 9 мільйонів. Економічно активні підприємства – понад 4,5 мільйонів гривень. На підприємствах, що призупинили економічну діяльність, борг на початок лютого становив 399 тисяч.
Із 18-ти адміністративно-територіальних одиниць області відсутня заборгованість у міста Чоп, Воловецькому та Свалявському районах.
Зменшення боргу порівняно з 1 січня відбулося тільки у Великоберезнянському ( 0,4 %) та Мукачівському (14,1 %) районах.
З питання легалізації праці населення робочими групами райдержадміністрацій, міськвиконкомів здійснено 420 перевірок суб’єктів господарської діяльності. Виявлено 191 особу, що працювали без оформлення трудових відносин.
Укладено та зареєстровано трудові договори із 126 працівниками. Як результат, сума додаткових надходжень до бюджетів області за січень склала 22 тисячі гривень.
Активно спрацювали робочі групи міста Ужгород, Рахівського та Тячівського районів. Саме там виявлено найбільшу кількість нелегальних працівників: 23, 52 та 35 осіб відповідно.
Найбільша кількість легально працевлаштованих на Рахівшині – 52, Тячівщині – 23 та Мукачівщині – 8.
Найбільше перевірок здійснено у Берегівському - 109, та Рахівському районі – 50. Найменша кількість - у Хустському районі - 1 та Чопі - 4.