Закарпатцям на замітку: в Україні перейменують "копійки" на "шаг"

3356 13

Для відновлення історичної справедливості Національний банк ініціює зміну назви розмінних монет з "копійка" на "шаг".

Як йдеться у релізі Нацбанку, відродження назви "шаг" поверне українським монетам власну ідентичність. Крім того, грошовий обіг очиститься від російського впливу, а зміна назви монет сприятиме дерусифікації та деколонізації.

"Для відновлення історичної справедливості, сприяння дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу, Національний банк ініціює зміну назви розмінних монет з "копійка" на "шаг", - йдеться у повідомленні НБУ.

Також, відновлення національних традицій у грошовому обігу як раз на часі, вважають у Нацбанку. Регулятор вже розробив відповідні пропозиції до законодавчих змін.

Співвідношення між "копійкою" та "шагом" дорівнюватиме 1 до 1, і Нацбанк розроблятиме відповідний дизайн, а також порядок та строки вилучення "копійок" з обігу.

Розроблені законопроєкти після узгодження з держорганами направляться на розгляд та схвалення Верховною Радою. Голова Нацбанку Андрій Пишний сподівається, що регулятор почне карбувати шаги вже у 2025 році.

Читайте також: 2 вересня - День народження сучасної гривні. Історія української національної валюти.

Назва “шаг” давнього українського походження, вона уже використовувалася як на території України, так і в українській грошовій лічбі (з XVI – XVII ст.). Це унікальне найменування монети, якого не знають інші лінгвокультури. Воно широко вживається в класичній українській літературі, зокрема часто згадується у творчості Тараса Шевченка, Лесі Українки та інших письменників.

У часи Української революції 1917–1921 років у реальний грошовий обіг були введені грошові знаки з назвою “шаг”, що було закріплено на законодавчому рівні. Тому вiдродження такої практики обґрунтоване iсторичною та мовною традицiєю України.

Назва "копійка" має московське, імперське походження. В умовах широкомасштабної російської агресії заміна копійок на шаги є важливим та необхідним кроком, адже сьогодні копійки залишилися в обігу лише у ворожих до України держав.

Декомунізація, дерусифікація та деколонізація України – процеси, що розпочалися з розпадом срср та пік яких припав на початок війни росії проти України у 2014 році й активно триває нині. Безкомпромісне очищення від столітніх нашарувань русифікації є обов’язком кожної державної інституції.

Коментарі

G
Gyorgy

Краще назву надати "КРОК". 1 крок 2 кроки 5 кроків ...,

Г
Гать

Кіби цим ся занимали українські чиновники з 1991 року то може би нас путлер і не захотів «освободити». Добре що у нас демократія- людина незалежно від намірів та компетентності може опрєділяти шо важливо а шо ні.

С
Скво

Сподіваюся, це фейк! Про які копійки може йти мова? Лишилися лиш монети номіналом в 50 копійок, та й ті ніхто не хоче брати в магазинах!

М
мкчв

Шось вже то пополудню шось міняти. Одна гривня вже 2 євроцента коштує. Крім піарщини смисла не вижу туй.

В
Василий

Дурдом на колесах нема чим занятися

Ч
Читач

А бульше нам нич нетреба уже робити тiльки копiки перейменовувати i куча грошей на це списати

ГП
гроші попиляти

А шаг - це теж по-болотянські звучить. Вже як послідовно демацкаляти, то має бути "крок"! А практичне значення цього витратного міроприємства - багато ще цін мають, вибачєйте, копійки? Дуже люди ними послуговуються?

З
закарпут

уже нішо розмінювати

D
Dyr

Хто цією дрібнотою користується?

Читайте також