Закарпатцям на замітку: Все про штучні та живі ялинки до свят (ФОТО, ЦІНИ, ЛАЙФХАКИ)

49
0

Журналісти Mukachevo.net підготували кілька порад про те, як вибрати, на що звернути увагу та як доглядати за штучними й натуральними ялинками.

Щороку напередодні свят закарпатці задаються питанням - яку ялинку обрати? Тож давайте розглянемо, які плюси та мінуси у штучних та природніх красунь.

Плюси та мінуси

Жива ялинка

+ гарно пахне

+ гарний зовнішній вигляд

+ доступна ціна

+ не шкодить екології

- недовгий термін експлуатації

- потрібно прибирати голки, що осипаються

- потрібен особливий догляд

Штучна ялинка

+ довгий термін експлуатації

+ існують дуже реалістичні моделі

+ існує дуже багато різновидів за розміром, формою та декором

- пластик не підлягає утилізації

- потрібне місце для зберігання

- немає хвойного аромату

- не всі моделі безпечні для здоров’я людини

- висока вартість

Як вибрати

Живу ялинку


Якщо ви зупинили свій вибір на живому новорічному дереві, потрібно розуміти, що є ялинки, які спеціально виростили для того, щоб вони потрапити на новий рік до вашої оселі. Такі ялинки продають в спеціально відведених місяцях та мають відповідні сертифікати. Всі інші ялинки можна вважати браконьєрськими і варто розуміти, що їх вирубка впливає на екосистему.

При купівлі ялинки треба провести рукою по гілкам. Якщо з них вже почнуть осипатися голки, скоріш за все дерево було зрізане давно, та простоїть у вас вдома зовсім недовго.

Якщо ялинка свіжа, її гілки будуть еластичними, спробуйте їх зігнути. Якщо ж гілочка відразу з тріском зламається - дерево зрубали давно та воно вже втратило вологу.

Штучну ялинку

Проте і зі штучними ялинками не все так просто. Останні 5 років їх індустрія стрімко розвивається, з’являються нові, більш реалістичні моделі. І хочеться придбати найгарнішу. Та варто пам’ятати, що всі вони виготовлені з синтетичних матеріалів, які інколи можуть бути шкідливими для людського здоров’я. Існує 3 види пластикових ялинок: з ПВХ плівки, з ПВХ волосіні, литі ялинки.

Ті, що з ПВХ плівки найдешевші,є та виглядають менш привабливо. З ПВХ волосіні на вигляд більш природні та не надто дорогі. Сучасні «литі» ялинки виготовлені з високоякісної РЕ гуми. На вигляд їх не відрізнити від справжнього дерева, але й ціна на такі ялинки кусається.

На всі штучні ялинки у продавців мають бути відповідні документи та довідка про їх склад.

Якщо ялинка має неприємний хімічний запах, продавець не може надати жодних документів про її походження, краще відмовитись від такої покупки.

Ціни

Живі ялинки

До 70 см (ялинки складені з гілок) - 50 -150 грн

1 -1,5 метра - 100-400 грн

Більше 2 метрів - від 800 гривень

Гілки ялинки - 15 грн штука

Декоративні ялинки з оздобленням (до 1 метра) - від 200 до 400 грн


Штучні ялинки

З ПВХ: до 50 см - до 150 грн, 1,5 метра - 500-1000 грн, більше 2 метрів - від 1000 грн.

Литі: до 50 см - від 200 грн, до 1,5 метра - 1500-2800 грн, більше 2 метрів - 2800-4000 грн.

Лайфхаки

Якщо вам шкода вирубаної живої ялинки, а запаху хвої в оселі хочеться, придбайте невелику ялинку сконструйовану з гілочок, або маленьке деревце у горщику, яке потім можна буде висадити у відкритий ґрунт.


Для «новорічного» запаху використовуйте ефірні олії. Хвойна та цитрусова ефірні олії допоможуть стовити святкову атмосферу навіть зі штучною ялинкою.

Щоб жива ялинка стояла довше, для початку «адаптуйте» її, залишивши на кілька годин в прохолодному місці: коридорі, на балконі. Різкий перепад температур може знищити новорічне дерево. Стовбур ялинки можна опустити в воду, або у мокрий пісок на час свят. Також у воду можна додати сіль, цукор, або аспірин, кажуть, що так дерево довше зберігатиме свою свіжість. Спеціалісти радять, кілька сантиметрів стовбуру знизу очистити від кори, а за можливості і зовсім зрізати (як роблять з квітами).

Також нагадаємо, в Мукачеві 18 грудня засяяла головна ялинка міста.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також