Закарпатців без бойового досвіду не відправляють відразу на фронт

16
0

В Україні розпочалася мобілізація військових, які не входили до списку резервістів першої черги.

Як повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач, українців , які раніше не проходили службу, але підлягають мобілізації, обов’язково направлятимуть до навчальних центрів ЗСУ для проходження відповідної підготовки.

Тільки після підготовки чоловіків направляють у бойові військові частини з метою виконання завдань із оборони.

Натомість, тих, хто раніше проходили службу та мають відповідний досвід на певних посадах, можуть відправити одразу безпосередньо у військові частини.

Горбач наголосив, що мобілізація до ЗСУ поки що проходить за планом. ВІн також додав, що наразі не існує жодних планів мобілізації по регіонах, однак чоловіки призовного віку, які стали внутрішніми переселенцями, зобов’язані стати на військовій облік у ТЦК та СП, і відповідно до загальної мобілізації можуть бути призвані до війська.

Також 15 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт Про звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та інших категорій осіб.

Звільняються від військової служби (строкової, під час особливого періоду та мобілізації) окремі категорії військовозобов’язаних, які:

? виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;

? виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

? зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

? мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із

? своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи; які здійснюють опіку (піклування) за особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною або обмежено дієздатною;

? зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи;

? зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю ІI групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько- консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;

? зайняті постійним догляду за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також