Закарпатців попереджають про "банкоматних" злодіїв

6
4

Міліція закликає громадян бути обережними під час знімання грошей з банкоматів. Робити це краще в закритих приміщеннях держустанов, банків, супермаркетів, де злочинцям важче встановити на банкомат спеціальний сканер і відеокамеру.

На Закарпаття «нарешті» дійшов такий вид злочинів, як крадіжки грошей із банкоматів за допомогою спеціальних сканерів. Якщо раніше ця біда була притаманна лише для великих міст, то тепер дійшла вже й до глибинки. Не виключено, що разом із біженцями з Донеччини та Луганщини до нас прибиваються, втікаючи від війни, і різноманітні пройдисвіти…

За інформацією оперативників сектору по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС області, лише за період з 1 січня по 5 лютого ц.р. на Закарпатті зареєстровано 65 шахрайств з використанням електронно-обчислювальної техніки. Сума викрадених злочинцями коштів склала близько 500 тисяч гривень!

Проведений аналіз засвідчив, що найчастіше зловмисники використовували спеціальні сканери для зняття коштів із банківських карток громадян. Найбільше таких злочинів зареєстровано в Ужгороді, Сваляві та Мукачеві.

Як же відбувається сам злочин? Злочинці накладають на банківський автомат спеціальний сканер, який зчитує інформацію з магнітної стрічки картки – персональні дані клієнта банку. Далі за допомогою вмонтованої на банкомат міні-веб-камери злочинці зчитують пін-код картки (переглядаючи цифри, які нажимає клієнт). А потім за допомогою апаратно-програмного  комплексу розпізнають одержані дані та створюють дублікат картки. З цього дубліката  в подальшому знімають всі наявні кошти.

Найбільша на сьогодні в області сума вкрадених таким чином коштів склала 18000 гривень.

Дана категорія злочинів нова для нашого краю. Міліція працює над їх розкриттям, хоча вистежити спритників важко. Тому правоохоронці радять громадянам бути обережними, знімаючи гроші з банкоматів.

Найкраще це робити із закритих приміщень держустанов, банків, великих супермаркетів. Там є охорона, працюють камери відеоспостереження, і злочинці не ризикують там «світитися», воліючи «працювати» в малолюдних місцях.

Перед тим, як вставити в банкомат карточку, огляньте сам апарат, чи немає на ньому чогось підозрілого, зокрема виступаючих частин на прийомнику для карточки. Це може бути спеціальна накладка зі сканером. Придивіться також, чи немає на банкоматі міні-камери, яку зловмисники зазвичай прикріплюють до верхньої панелі, аби знімати рух пальців клієнтів по клавішах із цифрами. 

Якщо ж ви таки стали жертвою кібер-злодіїв, відразу повідомляйте про це в міліцію та в службу безпеки банку.

СЗГ УМВС України в Закарпатській області

Коментарі

Д
друг

Обережно! Не дайте себе обдурити крадiю та аферисту!!! Шолтiс Юлiй Людвикович, який мешкае в Закарпатськiй областi мiстi Мукачево по вул. Берегiвськiй буд. 28, кв. 15 (тел. домашнiй4-41-41, моб. – 0995061005) зарекомендував себе, як людина що здатна на шахрайство, обман а також крадiжку. Дуже небезпечна людина – лицемiр, мае аморальнi задатки. Постiйно пропонуе послуги на виконання ремонтних робiт в будiвлях, спорудах та помешканнях, а потiм намагаеться обдурити, а кошти привласнити I розтринькати на свiй розсуд. Йогобатько Шолтiс Людвик Людвикович I мати Шолтіс Габрієлла Іванівна синка покривають та створюють йому всi умови для можливостi творити беззаконня. Попереджаю всiх на майбутне – це дуже небезпечнi та лицемiрнi люди. Будьте обережнi при спiлкуваннi I особливо коли будете мати з ними якусь справу.

У
ужгородка

Весь город у камерах. У кожному банку власна безпека. Каждий про каждого шось знає. А ко краде гроші і кладе техніку для зчитування - тишина. Напрашуються виводи!!!!

SJ
Sveik Jozef

до 5: ти тупий, іди в Африку, там докус ни є грошей. Треба прикривати чим-небудь цифри, коли набираєш код.........

5
5

Треба нам боло електронні гроші?????

Читайте також