Закарпатців попереджають про "білу іржу" - хворобу хризантем

238
0

Догляд за цими квітами в процесі вирощування потребує певних умов, навичок та знань з агротехніки та захисту рослин. Хвороби одна з головних проблем, що виникають при вирощуванні хризантем.

Хризантема – багаторічна рослина, яка може довго рости на одному місці без пересадок, тому підвищується ймовірність ураження кущів хворобами і шкідниками.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Закарпатській області зазначають, білою іржею уражаються в основному листки, рідше – стебла.

Захворювання проявляється у вигляді невеликих блідо-жовтих плям як на верхній, так і на нижній стороні листків. Згодом плями збільшуються і стають яскраво-жовтими, а їх центр – коричневим. На нижній стороні листка на цих плямах розвиваються пустули. Сильно уражені листки, як правило, передчасно відмирають, і рослини виглядають, немов обпалені. Хворе листя часто закручується донизу, а на квітках ураження спостерігається у вигляді некротичної крапковості.

Біла іржа щороку може вражати рослини з різною інтенсивністю. Також можливе виникнення адаптації збудника до пестицидів, що потребує токсикологічного контролю фунгіцидів.

На великих відстанях біла іржа хризантем може поширюватися під час перевезення інфікованих рослин. На відстань до 1000 м спори збудника поширюються повітряними потоками, а також рослинними рештками або комахами. У тепличних умовах спори гриба розсіюються із краплями води. Швидкому поширенню захворювання сприяють загущені посадки та тепла волога погода.

Для профілактики та боротьби із захворюванням при вирощуванні дотримуються рекомендацій:

  • Для посадки необхідно використовувати лише здоровий матеріал. Хворі рослини потрібно повністю, без усіляких залишків, видаляти із ґрунту, та спалювати.
  • Інші здорові на вигляд рослини слід обробити (особливо з нижньої сторони листка) препаратами, рекомендованими для боротьби з білою іржею. Обробку краще проводити вранці або ввечері, коли температура нижче ніж вдень.
  • У маточниках хризантем, які закладають на зимове зберігання в теплицю, що не опалюється, знищувати інфекцію можна за допомогою обприскування 3-4% розчином мідного купоросу. - Навесні, на початку проростання пагонів, потрібно провести
  • повторну обробку цим препаратом. Такі заходи виправдані, але завжди ефективні.

Заражена хризантема білою іржою

Профілактичне обприскування рослин фунгіцидами є результативним.

"Прохання до всіх, хто вирощує хризантеми – використовувати для посадки тільки здоровий матеріал. Купувати живці хризантем можна тільки за наявності у продавця карантинного сертифіката, виданого спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки

Продавці квіткової продукції – звертайте увагу на фітосанітарний стан квітів, не допускайте до реалізації хворі квіти. При купівлі на оптових складах – вимагайте фітосанітарні документи на партії квітів.

Покупці квітів – якщо ви бачите ознаки хвороби – не купуйте квіти. Про всі випадки виявлення білої іржі хризантем повідомляйте спеціалістів Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області", - зазначають в Управлінні.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також