З цією метою в області сьогодні навіть стартував інформаційно-освітній проект "Не продавай себе!".
Він спрямований, перш за все, на попередження торгівлі людьми, а не протидію їй.
Практичний досвід, на жаль, показує, що на сьогодні збільшується кількість випадків трудової міграції, примусового жебрацтва дітей, людей старшого віку та людей з обмеженими можливостями.
Саме тому слід бути дуже обачним не лише при працевлаштуванні закордоном, але і при переїзді на роботу в іншу область.
Ось декілька порад щодо перевірки інформації агенцій з працевлаштування.
Оскільки інтернет не завжди допомагає, та не всім доступний, є державні установи, які можуть дати гарантовану відповідь.
Перша - це обласний центр зайнятості, який розповість про легальність діяльності певної фірми з працевлаштування, робота яких є ліцензованою у Міністерстві соцполітики. Крім того цю інформацію можна перевірити на самому сайті Міністерства. На сьогодні тільки 4 фірми законно працюють і надають такі послуги з працевлаштування, розповідає пані Інна Сабадош, голова ЗГЖО "Веста".
Зростає також і небезпека внутрішньої торгівлі людьми, як от трудова чи сексуальна експлуатація, котра можлива навіть при виїзді на роботу у іншу область.
527 - безкоштовна державна лінія допомоги з мобільних операторів, яка працює з 9 ранку до 9 вечора. Тут можна абсолютно безкоштовно отримати інформацію щодо працевлаштування та ризиків тощо.
Крім того зі і стаціонарних телефонів можна набрати 0 800 505 501. Це Гаряча лінія з з протидії торгівлі людьми і консультації мігрантів.
Оскільки попередити всі випадки неможливо, організатори проекту хочуть ним наголосити, що людина може отримати статус постраждалої особи, звернувшись до відповідних органів. Статус діє на 2 роки, протягом, психологічну допомогу, забезпечення притулку, безпеки та задоволення інших необхідних потреб, як от у одязі, їжі тощо.
У Закарпатті роботу з постраждалими координує Департамент соцзахисту населення Закарпатська ОДА. Тож, якщо людина потрапила у таку ситуацію, вона може звернутися до цього департаменту чи аналогічних департаментів РДА і попросити присвоєння їй статусу постраждалих від торгівлі людьми.
Роблять відповідну роботу і правоохоронці та громадські організації відповідного спрямування, як от вищезгдана ЗГЖО "Веста".