Закарпатців закликають не палити сухе листя

18
3

Восени багато хто спалює опале листя, а навесні – торішню траву. В ці періоди, повітря в населених пунктах стає важким і гірким. Запах диму є не тільки неприємним, але і небезпечним для здоров’я людей та навколишнього природного середовища.

Адже дим від спаленого листя складається з дрібних часточок, які містять компоненти - забруднювачі. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Та часто разом із листям горить і безліч різноманітного сміття, що посилює забруднення повітря. При спалюванні, до прикладу, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. На превеликий жаль, люди рідко надають цьому великого значення.

Безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю, є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Його використовують як високоякісне органічне добриво у саду та на городі для підживлення ґрунту  і підвищення його родючості.

Чинним природоохоронним законодавством України спалювання листя взагалі заборонено. А статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні, рослинності або її залишків та опалого листя, передбачено відповідальність у вигляді штрафу на громадян від 10 до 20 (170-340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від 50 до 70 (850–1190 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 40 (340-680 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 70 до 100 (1190-1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області звертається до всіх краян – не палити опале листя і залишки сухої рослинності, і тим самим не шкодити собі та природі.

Коментарі

НП
нач. паланового отдела

ЛЮДИ НЕ ПАЛИТЬ ЛИСТЬЯ!!!! ТРЕБА ШИШКИ ПАЛИТИ!!!

Ж
Женя

Я вибачаюсь, не АВЕ Мукачево, а І.Т.В. Сервіс.

Ж
Женя

АВЕ Мукачево, будь-ласка, приберіть сухе листя з двору вул. Верді буд. 6.!!!!!!!!!!!!! Вже другий тиждень двір не прибирається. Звонили в АВЕ вони сказали пришлють бригаду. так як наш двірник у відпустці. Один сірник і весь двір вигорить, кого тоді звинувачувати.

Читайте також