Закарпатців закликають прибирати сміття та саджати дерева

11
1

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98 і цьогоріч припадає на 18 квітня.

День Довкілля – це хороший привід поговорити про проблеми, що найбільше турбують в екологічній сфері.

Здавна Закарпаття називають Срібною Землею і асоціюють із чистим гірським повітрям та чистим довкіллям. Мальовничі ландшафти, багатство рослинного й тваринного світів, численні ріки і потічки, цілющі джерела та гірське повітря залишають свою часточку в кожного, хто хоч раз побував у нашому краї.

З року в рік в області, як і в державі, проводяться місячники благоустрою, День довкілля та інші природоохоронні акції, які несуть в собі ідею виконання конкретних практичних заходів з благоустрою населених пунктів, збереження, впорядкування різних природоохоронних територій та об'єктів з одночасним формуванням принципово нових партнерських стосунків між владою і громадянами у реалізації цих заходів.

Звісно виконується значна робота по очистці та озелененню населених пунктів та прилеглих до них територій. Але щоразу їх санітарний стан бажає бути кращим, знов і знов з’являються купи сміття й бруду, несанкціоновані сміттєзвалища і т.д.

Але позитивний результат буде очевидним лише тоді, коли кожен керівник - голова міста, селища чи села, директор підприємства чи школи не зупиниться на вдало проведених санітарних та природоохоронних заходах, а впродовж року дбатиме про благоустрій прилеглої території чи цілого населеного пункту.  Лише тоді, коли кожен з нас окремо усвідомить, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять і що від кожного з нас залежить ефективність наведення порядку у нашому спільному домі. Ми мусимо пам’ятати, що  Закарпаття – центр Європи, маючи спільний кордон з чотирма країнами-членами Європейського Союзу, є  так би мовити візитівкою, обличчям України, формує перші враження  і про край, і про державу та її народ в цілому.

Не будьмо байдужими у своєму відношенні до навколишнього природного середовища, з розумінням ставмося до проблем його охорони, і тоді нас оточуватиме дивовижна краса природи, свіже повітрям та чиста вода, які ми збережемо для наших дітей та онуків. Бо природа -  це не тільки ресурси, і ми повинні ставитися до неї так, як би хотіли, щоб було облаштовано наше власне життя.
Тож нехай кожен з нас зробить хоча б один крок для покращення стану довкілля: дехто розчистить потічок, облаштує джерело, хтось посадить дерево, впорядкує газон, а інший прибере сміття в зеленій зоні, придорожній смузі. 

Коментарі

Т
тячивець

дуже цикаво чим в той час будуть заняти служби яки мають займатися прибиранням и дистають за це зарплати суботник це пережиток совка

Читайте також