Всеукраїнська науково-практична конференція «Модернізація освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства» проводилась у конференц-залі компанії «Майкрософт Україна» (м. Київ). До он-лайн участі були запрошені і навчальні заклади регіонів України. Зокрема, навчально-науковий інститут інформаційних технологій ЗакДУ теж приєднався до вебінару.
Така форма проведення он-лайн конференцій є новою та прогресивною, але кількість зацікавлених була достатньою - онлайн учасниками та доповідачами стали понад 70 навчальних закладів. Відкривав конференцію Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Володимирович Табачник.
Мета конференції: визначення основних напрямів модернізації освіти. Обмін досвідом і координація науково-практичних заходів з розробки і впровадження сучасних інформаційних технологій підтримки навчального процесу.
До основних доповідей були запрошені:
1.Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Володимирович Табачник «Стратегія розвитку освіти в інформаційному суспільстві».
2. Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Андрійович Удод «Впровадження в освіті сучасних інформаційно-комунікаційних технологій»
3. Директор департаменту по роботі з державними установами та закладами освіти і науки, Майкрософт Україна Владислав Радиш. «Інноваційна освіта як ключовий елемент національної конкурентоспроможності. Фокуси, фактор досяжності»
4. Перший заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Едуард Мойсейович Лозовський «Впровадження новітніх технологій електронного навчання в процесі модернізації освіти в Луганській області»
5. Академік-секретар Відділення загальної середньої освіти НАПН Ляшенко Олександр Іванович «Конструктивні напрями впровадження ІКТ в освіті»
6 Голова представництва корпорації Intel в Україні, Білорусі та Молдові Шаров Володимир Валентинович «Партнерство держави та бізнесу в умовах модернізації освіти з метою формування інформаційного суспільства та переходу України до «економіки знань» (досвід спільного впровадження міжнародних освітніх програм Інтел в Україні та світі»
7. Ректор Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій Володимир Григорович Кривуца «Особливості підготовки фахавців з ІКТ в умовах ефективного розвитку інформаційного суспільства»
8. Радник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Михайло Євгенович Шмельов «Єдиний державний електронний реєстр освіти»
9. Ректор Харківської академії неперервної освіти Любов Денисівна Покроєва «Створення інноваційної системи післядипломної педагогічної освіти як умова підвищення якості загальної середньої освіти».
10. Директор Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій при ДНУ ім. О.Гончара Сергій Борисович Григор’єв «Особливості профільного навчання з впровадженням інформаційних технологій».
11. Переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор», член журі Європейського і Всесвітнього форуму інноваційної освіти (програма Microsoft «Партнерство в навчанні») Віктор Олександрович Черненко, вчитель ЗОШ №10 м.Суми «Сучасний стан використання мережевих інформаційно-комунікаційних технологій в світовій педагогічній практиці».
12. Завідувач наукового відділу теорії та історії інформаційного права Науково-дослідного центру правової інформатики Національної академії правових наук України Віталій Степанович Цимбалюк «Кодифікація як напрям правового забезпечення освіти в умовах інформаційного суспільства».
13. Президент компанії «Адамант», Віце-президент Української спілки промисловців та підприємців з питань ІТ Пєтухов Іван Михайлович «Національні особливості впровадження сучасних ІКТ в освіті»
14. Директор ТОВ «Щоденник» Олександр Андрійович Ходорковський «Можливості Всеукраїнської шкільної освітньої мережі «Щоденник.UA» для інформаційно-комунікаційної підтримки навчального процесу»