
Цього року Закарпатський державний університет відкрив для абітурієнтів кілька нових спеціальностей, що урізноманітнюють вибір майбутньої професії та відповідають потребам сучасного ринку праці.
Одна з таких нових спеціальностей – «Прикладна лінгвістика». Випускники, які отримають відповідну освіту за цією спеціальністю, зможуть на професійному рівні працювати над перекладом науково-технічної, економіко-правової літератури і документації, матимуть навички перекладацької роботи на підприємствах. Навчання буде тісно пов’язане із комп’ютерними технологіями, оскільки сьогодні перед лінгвістикою стоїть і невідкладне завдання пошуку оптимальних шляхів і способів ефективної оптимізації комунікації людини і комп’ютера.
На кафедрі прикладної лінгвістики та загального мовознавства ЗакДУ створені комп’ютерна лабораторія та кабінети, укомплектовані аудіоапаратурою та значним фондом навчальних матеріалів. У ЗакДУ – традиційно високий рівень викладання іноземних мов, студенти мають змогу не тільки освоювати їх за новими методиками, але й здобувають мовну практику за кордоном завдяки добре налагодженим міжнародним зв’язкам університету.
Студентів тут навчають 2 професори, 4 доценти – кандидати наук, фахові викладачі у галузі перекладознавства під керівництвом провідного вченого-германіста, єдиного на Західній Україні доктора філологічних наук – Михайла Полюжина.
Ще одна нова спеціальність вузу – «Практична психологія». Здобувши таку спеціальність, можна працювати на посадах практичного психолога у органах державної влади чи на підприємствах, у закладах освіти, а також надавати консультації з питань комерційної діяльності та управління, проводити психодіагностичну та корекційну роботу з різними категоріями населення, здійснювати психологічний супровід тощо.
Природничо-гуманітарний коледж університету цього року відкриває одразу декілька нових спеціальностей: «Землевпорядкування», «Оціночна діяльність», «Туристичне обслуговування».
Крім названих нових спеціальностей ЗакДУ традиційно пропонує абітурієнтам і такі: «Правознавство», «Інформаційні управляючі системи та технології», «Програмне забезпечення автоматизованих систем», «Облік і аудит», «Банківська справа», «Туризмознавство», «Країнознавство», «Міжнародний бізнес», «Міжнародне право».