Газифікація найдовшого села Ужгородщини та другого в краї – Пацканьова (першість – за гірською Лютою, що на Березнянщині), розпочалася шість років тому. Саме в 2004 році було прокладено підвідний газопровід високого тиску до початку села й благо цивілізації з’явилося в чотирьох пацканівських дворогосподарствах. І справа на цьому зупинилася на два роки.
Новий потужний крок у газифікації датується 2006 роком. Тоді ж і змінили підрядника - замість ВАТ «Закарпаттягазбуд» (голова правління Володимир Фільварочний) подальші роботи були доручені бригадам ТзОВ «Агробудпласт» на чолі з Михайлом Густі із Виноградова. За рік газом тут користувалися вже у 150-ти будинках із 400.
У липні 2008-го жителі втретє зібралися на урочистості з нагоди введення в дію другої черги газопроводу. Але й тоді без газу залишилися 70 дворів.
І ось наприкінці серпня поточного року в селі знову з’явилася бригада виноградівських підрядників і роботи продовжилися. А в мешканців верхнього кінця села знову зажевріла надія, що газ, нарешті, дійде й до їхніх осель. Сподівається на це й сільський голова Юрій Бонь, адже саме за його каденції тричі розпочиналися й завершувалися роботи з прокладання газопроводу в селі.
За словами Юрія Васильовича, роботи ведуться оптимальними темпами, і це, незважаючи на всі складнощі, ще й погода не сприяє. Й дійсно, щоб дістатися до бригади, спочатку нам довелося автівкою маневрувати вузенькою вулицею, обабіч якої, ніби навмисно, були викладені величезні каменюки. На мій запитально-здивований погляд, «мер» сказав, що такі «сюрпризи» чекали на працівників головного підрядника протягом прокладання усього підвідного газопроводу селом. Потім метрів зо 200-ті йшли вулицею, яка скоріш нагадувала протитанкові рівчаки. І ось, нарешті, ми на місці. Останнє роздоріжжя, за кілька хат – кінець села. Далеко праворуч і ліворуч розбігаються щойно вириті яруги, якими й пройде поліетиленовий підземний газопровід.
За місяць працівники фірми-підрядника проклали понад кілометр траси, щодня прокладаючи до ста метрів. Наразі зроблено близько 90% усіх робіт. Загальна кошторисна вартість даного об’єкту становить 356 тисяч 821 гривню. Увесь фінансовий тягар ліг на плечі районної скарбниці. Звичайно, що були й кошти від дворогосподарств, але сума по 800 гривень із двору, нікуди правди діти – невелика. Даний об’єкт заплановано здати в експлуатацію до кінця року.
Що ж, за два місяці у 45-ти господарствах з’явиться голубий вогник. Чого не скажеш про жителів половини села Анталовці, які поки-що так і не мають в оселях газу.