Днями новенькі “Богдани” безкоштовно перевозили ужгородцiв
Цього тижня в Ужгороді пройшла дводенна акція, організована Ужгородською міською радою та представниками автопідприємства, які випускають вітчизняні автобуси “Богдан”. 6—7 грудня в години пiк за маршрутами №№ 8, 14, 20 i 21 містом курсували новенькі “Богдани”, котрi безкоштовно перевозили ужгородцiв.
Нині на маршрути міста щодня ви-їжджають сотні мікроавтобусів та “пазиків”. Однак будемо відвертими: діючі маршрутки не можуть повністю задовольнити транспортні потреби городян. Про це свідчать черги на зупинках, пасажири, які стоять у салонах, недотримання графіка руху й узагалі символічна присутність машин на маршрутах у “некасовий” час.
Перед акцією “Богдани” виставили для огляду в центрі міста, аби всi зацiкавленi могли оцiнити їхнi переваги зблизька. Новенькі автобуси, різні за дизайном та розміром, розраховані як для міських, так і приміських перевезень, вишукувалися на площі перед драмтеатром. Експонована техніка — доробок наших машинобудівників — має пристойний європейський вигляд, а тому, за словами представників підприємства, їх охоче закуповують перевізники по всій Україні.
Метою акції було привернення уваги перевiзникiв Ужгорода до автобусiв “Богдан” як до бiльш комфортабельних та мiстких. Саме на них влада планує з часом покласти обов’язки з обслуговування мiських маршрутiв. I особлива увага придiлятиметься забезпеченню регулярного руху транспорту згiдно з графiком. За словами першого за-ступника міського голови Володимира Бобкова, не даремно міською владою оголошено пріоритет у перевезенні пасажирів середніми та великими автобусами, залишаючи маршруткам нішу лише “допоміжного транспорту”.
Виробники “Богданів” повідомили про свої наміри рекомендувати ужгородським перевізникам купувати саме їхні машини. За їхніми словами, вони маневрові, мають зручні салони, низьку підлогу, економічні і надійні в роботі. Купуючи нові, але дешевші десь на 50 тисяч гривень за “Богдани” (ціна виставлених моделей коливалася від 169 до 210 тисяч) ПАЗи, перевізники не враховують такої важливої деталі, як ресурс двигуна. “Богдани” спокійно наїжджають 1 мільйон кілометрів моторесурсу без капремонту, а двигуни ПАЗів та “газельок” не такі витривалі, і тому потребують постійної уваги. Окрім того, завдяки конструкції “Богдана”, посадка і висадка пасажирів відбувається швидше, то і час поїздки, відповідно, скорочується. І хоч би які мобільні та прудкі були “Газелі”, без автобусів середньої місткості таке місто, як Ужгород, не може обійтися, впевнений Володимир Бобков. Відомо, що маршрутки з’явилися колись через брак альтернативи у вигляді достатньої кількості муніципального транспорту. А пасажира цікавить якість послуги, наданої за його кошт: доїхати треба швидко, комфортно, безпечно й гарантовано.
Газета "Ужгород"