Європа офіційно підтвердила про рішення закрити фінансування будівництва КПП на кордоні з Україною.
Стало відомо, що Євросоюз офіційно пі=овідомив про припинення фінансування проектів з розбудови більше ніж 10 КПП на західному кордоні України. Частину коштів Україна буде змушена повернути, йдеться в офіційному роз’ясненні з Єврокомісії у відповідь на запит "Європейської правди", також цю інформацію підтвердили кілька співрозмовників ЄП у структурах ЄС.
Так, речниця ЄС Майя Косьянчич пояснила, що припиняється здійснення проектів, на виконання яких ЄС мав перерахувати 29,2 мільйона євро.
— Йдеться про шість проектів із європейським фінансуванням на загальну суму 29,2 мільйона євро, основним бенефіціаром яких була Державна фіскальна служби України. З огляду на затримки з їх реалізацією, враховуючи наші оцінки та повідомлення держав-членів ЄС, ми прийшли до висновку, що проекти не могли бути завершені в строк.
Читайте також: Реконструкція КПП «Ужгород»: що зроблено за 6 років
Ці шість проектів зараз перебувають в процесі закриття, виділені на них та не витрачені гроші мають бути відшкодовані (на рахунки Єврокомісії)", - пояснила речниця ЄС.
ЄС і надалі готовий підтримувати реформування України, йдеться у заяві.
Крім того, як зазначає видання, посилаючись на своє джерело у Брюсселі, всупереч заявам представників українського ДФС, рішення Євросоюзу про припинення цих проектів є остаточним.
— Рішення про закриття цих проектів – остаточне, воно було ретельно зважене і ґрунтується на належній оцінці, - пояснив посадовець.
Україна отримала від ЄС третину грантових коштів, виділених на проект – близько 10 мільйонів. Більша частина цих коштів лишилася не використаною.
Загалом Україна витратила близько 2 млн євро. Відповідно, Київ має відшкодувати ЄС близько 8 млн євро. Таким чином, сумарна вартість фондів, які були запропоновані Україні, але не використані нею, становить близько 27 млн євро.
Читайте також: Забути про оновлення КПП "Ужгород" і "Лужанка": ЄС закриває фінансування