Крім цього журналісти проєкту "Схеми" показали, як попередні президенти будували тісні стосунки з окремими олігархами країни.
Наприклад, одним із ключових спонсорів походу Віктора Януковича у владу і бенефіціаром його президентства був Рінат Ахметов – який у результаті Революції гідності, здавалося б, міг втратити свій статус, гроші і вплив. Але за президентства Петра Порошенка він не лише зберіг статус-кво, а ще й збільшив свої статки.
А от інший потужний олігарх – Ігор Коломойський – перестав приїжджати в Україну.
Тепер, коли телевізійний бізнес-партнер Коломойського обрався на посаду президента, сам він повернувся в країну і, здавалось, мав усі шанси стати олігархом-фаворитом влади, позбавивши цього статусу Ахметова. Та чи справдився цей прогноз?
Застереження про те, що олігархи досі зберігають значний вплив в Україні, напередодні саміту Україна – ЄС у Брюсселі висловив і шеф європейської дипломатії Жозеп Боррель – і нагадав: «обрання Володимира Зеленського президентом у квітні 2019 року було знаком рішучої готовності українців боротися проти корупції і послабити владу олігархів у країні».
Про позиції Ігоря Коломойського за президентства Зеленського «Схеми» розповідали у попередніх матеріалах. На черзі Рінат Ахметов. Про те, як найбагатший олігарх України шукає і, схоже, знаходить спільну мову і з нинішньою владою – на продовження циклу розслідувань «Схем» про олігархів.