Зеленський підписав Закон "про деколонізацію": У громад є 6 місяців на виконання

9
0

Президент Зеленський підписав Закон "Про географічні назви", який передбачає ліквідацію усіх імперських, комуністичних, радянських назв, символів, пам'ятників, знаків, пов'язаних з Росією та її колоніальним впливом на Україну.

Мається на увазі, що тепер це вже відбуватиметься не під тиском громадськості, активістів і журналістів, а органи місцевого самоврядування зобов'язані змінити всі назви вулиць, населених пунктів, та демонтувати усі радянські, імперські пам'ятники та символи, про це пише політичний експерт Юрій Дзямулич.

Юрій додає, на Закарпатті під дію цього Закону потрапляє, наприклад, село Пушкіно, Вилоцької громади - назване на честь імперського поета-пропагандиста Пушкіна. На жаль, також є ще чимало вулиць, які досі не перейменували (понад 200). І безліч пам'ятників радянської доби, що до цього часу мітять територію Закарпаття з часів "совєтів".

"Виникає логічне запитання: Чому на другому році повномасштабної російської агресії на Закарпатті ще є таке явище, як вулиці Лєрмонтова, Пушкіна, Толстого, Кутузова та радянські зірки і вихваляння "вєлікого оттєчества" на пам'ятниках? На жаль, є голови громад, де ще ностальгують за "совком", за своєю піонерською юністю і не розуміють, як це відмовитися він концепції "дєди воєвалі", мовляв - це наша історія, ми жили в цій країні... "тюрми народів". Інакше це пояснити не можна, чому досі триматися за це дике минуле", - зазначив Дзямулич.

"Скільки вже говорено-переговорено, а пам'ятники і радянські символи досі на місці. Так само є питання і до голови ОВА Микити, який, маючи адміністративний вплив, не скористався ним і не доніс до голів громад необхідність позбутися "совка". Єдина вагома його заслуга - це радянський солдат на українсько-словацькому кордоні. Ні на Рахів, ні на Виноградів, Сваляву, Перечин, Пушкіно, Великолучківську громаду та інші він так і не зумів повпливати, щоб вони очистилися від тоталітарних, імперських символів.

Тепер є Закон. І у територіальних громад є 6 місяців, щоб завершити процес декомунізації. У разі, якщо вони цього з якихось причин не зроблять за цей час, закон зобов'язує голову обласної військової адміністрації довести справу до кінця. Сподіваюся, що голови територіальних громад хоча б Закону дотримуватимуться, якщо не мають сили і бажання прислухатися до здорового глузду і вимог часу", - додає Юрій Дзямулич.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також