Зеленський підписав закон про освіту, який виконує умови Венеційської комісії

20
11

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про повну загальну середню освіту", який Верховна рада ухвалила 16 січня цьогоріч.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу Офісу президента України, документ запроваджує практичні інструменти, які допоможуть втілити освітню реформу, започатковану 2017 року, йдеться у повідомленні.

В Офісі президента запевнили, що з ухваленням цього закону Україна виконала останню рекомендацію Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту" від 5 вересня 2017 року в частині здобуття освіти особами, що належать до національних меншин.

Зокрема закон "Про повну загальну середню освіту" передбачає право вільного вибору мови навчального процесу приватними закладами освіти. Крім того, новий закон деталізує положення закону "Про освіту" від 5 вересня 2017 року з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії й запроваджує три мовні моделі для здобуття освіти в закладах середньої освіти.

Перша модель передбачена для корінних народів України, які не мешкають у мовному середовищі своєї мови та не мають держави, яка могла б захищати цю мову. Насамперед ідеться про кримських татар. Для них закладено навчання мовою корінного народу з першого до 11 (12) класу поряд з вивченням української мови.

Друга модель рекомендована для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС. Ця модель передбачає: навчання материнською мовою у початковій школі поряд з вивченням державної; починаючи з 5-го класу, не менше 20% річного обсягу навчального часу викладання здійснюватиметься українською мовою з поступовим збільшенням обсягу до 40% у 9-му класі; зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах викладання здійснюватиметься державною мовою.

Третя модель працюватиме для решти національних громад України та стосується нацменшин, мова яких належить до однієї з українською мовної сім’ї, а також тих, які мешкають переважно в середовищі власної мови (російська мова). Ця модель передбачає, що з 5-го класу не менше 80% навчального часу викладання здійснюватиметься державною мовою.

"З ухваленням закону "Про повну загальну середню освіту" Україна підтвердила відданість своїм міжнародним зобов’язанням щодо забезпечення прав національних меншин", — додали у Зеленського.

Нагадаємо, що згідно з законом про середню освіту приватні школи виведені з-за межі дії 7-ї мовної статті, тобто викладання у цих школах може відбуватися будь якою мовою.

Однак, представники угорської меншини висловлювали незадоволення освітньою реформою України і вимагали скасування мовних норм закону "Про освіту".

Коментарі

КЗ
Каратель закарпуцьких під*р*сів.

До кацапського педераста 004 . Хочу відправити тебе кацапе нюхати квіти з під землі , напиши свою адресу.

0
004

Черговий цвях в домовину нашої освіти. Хто в такій ситуації буде проектувати заводи електростанції, літаки, космічні технології, медичні досягнення? Тоталітарний СРСР був поганий, а демократична, відкрита всім, кому не лінь, жидо-бандерівська Україна хороша.

ДК
До кацапорилої курви 14:17

Смокчи мовчки курво кацапорила.

М
марія

Ми голосували за зе, щоб зупинити пороха, але порохівська політика продовжується далі із свинарчуками, ділити народ за мовою та вірою :(

G
gumi

неправда. Не виконує. Залишаються різні категорії громадян, поділені за мовним принципом. А це і Конституції суперечить. Та й купа інших проблем.

G
gumi

Володьку, марго неошколована, ти б ту конституцію спочатку би прочитав, а то пишеш дурне. Почни зі статей 10 і 11. А краще втопися, зроби добро для країни.

С
Секвестр

помалі вишивату тручавуть назад по схронам, щі мало і мож буде засипати пролаз

К
корона

хер вам НАТО володимир

M
Mukachivec

Fakenews

В
Володимир

В Конституції України відсутня поняття "національних меншин", за Конституцією у нас немає москалів, угорців, жидів, поляків, греків. Якщо хто хоче себе усвідомлювати кимось ще крім того, що він/вона є українцем/українкою, то такі люди самі збирають гроші і започатковують недільні школи. Так є скрізь по цивілізованому світові. Те, що ухвалила Україна і підписав горе-біда-лихо Зе, на голову не налазить. Це - антиконституційні дії і він має йти у відставку, а закон про освіту має перейти в нормальне суто українське русло.

V
Volodymyr

Хер вам бридь модьоро фашистська!!

Читайте також