Зелений туризм має вийти з підпілля

12
0

Нарешті і ми зрозуміли: щоб гарно відпочити, не обов’язково рушати за три моря. Охочих провести відпустку в Україні, а тим більше — у приватній сільській садибі, вистачає. За даними Спілки сприяння розвиткові сільського зеленого туризму, такий відпочинок пропонують більш як 600 домогосподарств.

— Зелений туризм — найдешевший шлях до створення нових робочих місць на селі і найефективніший спосіб розвитку депресивних регіонів, — запевняє начальник управління Державної служби туризму і курортів Андрій Шенін. — Торік уряд затвердив план заходів з державної підтримки сільського туризму на 2006—2010 роки. Та нормативно-правову базу ще тільки напрацьовують.

Тим часом сільські «туроператори» потерпають від підвищеної уваги податкової та служби захисту прав споживачів. Відкрити свою справу селянам заважають складні дозвільні процедури й оподаткування нарівні з готельним господарством, каже голова Спілки сприяння розвиткові сільського зеленого туризму Володимир Васильєв. У Європі вони мають значні преференції. Приміром, у сусідній Польщі власників садиб, які здають по 5 кімнат, не оподатковують, угорці та шведи не платять податки з 8 ліжко-місць.

За словами Васильєва, єдиною чинною програмою підтримки сільського туризму в Україні можна вважати пільгове кредитування індивідуальних забудовників, яким опікується МінАП. Програма «Власний дім» дає можливість отримати довгостроковий кредит під 3 відсотки річних. «У першу чергу кредити треба надавати господарям, які зможуть організувати у своїй оселі нові робочі місця», вважає Васильєв. На жаль, ці гроші розподіляють без урахування туристичних перспектив.

На знімку: з традиційним гуцульським побутом найкраще знайомитися у великій гостинній родині. Зліва направо: Іван та Олена Кувіки, Марія і Дмитро Микуляки та їхня донечка Христинка із закарпатського села Лазещина, що у Рахівському районі.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також