Землетруси в Румунії на Закарпаття не вплинуть

33
0

Нещодавні поштовхи в румунських Карпатах - стали причиною неабиякого занепокоєння закарпатців, особливо жителів прикордонних з Румунією районів Рахівщини та Тячівщини. Тому, редакція Мукачево.net, вирішила поспілкуватись з керівником сейсмічної станції "Ужгород" Світланою Плішко.

Кваліфікований сейсмолог, завідувач сейсмічної станції "Ужгород" Світлана Плішко, прокоментувала ситуацію, наголосивши, що  ці регіони не дуже пов’язані, адже це не є один сейсмічний розлом. Тому румунський  землетрус не може ехом пронестися до нас. Насправді в Карпатах є 5 сейсмічних розломів. Тягнуться всі вони переважно через Східні Карпати. Закарпаття хоч і знаходиться ближче до Румунії, але ця хвиля гаситься у наших розломах.

Тому якщо ми чуємо, що у Румунії відбувся землетрус, то відчує це швидше Молдова, Одещина, Кримський півострів. Взагалі ще у 80х роках був прецедент, коли землетрус в Румунії відчули навіть в Москві, а Закарпаття він практично не зачепив, згадує пані Світлана

«Хоча звісно, такі хвилі можуть стати спусковим механізмом для землетрусу у наших розломах, але так само його можуть спричинити зсувні процеси тощо.

Взагалі ж тектонічні процеси, які відбуваються на території нашої області переважно дуже поверхневі, відбуваються на глибині від 2 до 15 кілометрів, що теж в певній мірі визначає специфіку періодичності ти сили подібних явищ», - коментує сейсмолог. 

Втім на Закарпаття можуть мати вплив польські землетруси. До слова, в районі 500 кілометрів від сейсмічної станції "Ужгород"  є активні процеси, які спостерігаються вже 2-3 роки. Якщо казати про Словаччину, то у Кошице та Міхаловце також імовірні землетруси. Оскільки це 8-бальна зона, то до нас вони можуть дійти як 7-бальні або 5-бальні. Менш активна в цьому плані Угорщина.  

Чому страждає південь України? Справа в тому, що там проходять пружніші породи, які дуже добре передають хвилю землетрусу.
Що ж до Карпат, то тут час від часу можуть відбуватися землетруси, але спрогнозувати зараз, коли точно вони будуть ми не можемо.

«Взагалі визначення імовірності землетрусу – це дуже складний процес. Тепер ще пішли ці слухи про зону Вранча. Румунські вчені спрогнозували, що хвиля піде звідти в бік Європи.

Але я думаю, що це не так, оскільки мова йде про специфічний процес, який відбувся на глибині 180 км під землею, тобто у підкорковому шарі. Там зовсім інші хімічні речовини та реакції, можливо навіть ядерні. Цього точно ніхто не знає. Але факт, що це вже не тектонічні процеси, а світовій науці модель побудови прогнозу для подібного району ще невідома», - повідомляє Світлана Плішко.

Мукачево.net
 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також