Захворюваність на рак в Україні зростає. Про діагноз щороку дізнаються сто шістдесят тисяч українців, а майже дев'яносто тисяч людей помирає. Часто до лікарів звертаються вже на пізніх стадіях хвороби.
Жінки в Україні забувають про візити до гінеколога. А коли лікарі виявляють у них пухлини, то лікувати їх дуже складно. Іноді пухлини такі, що треба видаляти матку, але жінки мріють про дітей. У таких випадках роблять нову рідкісну операцію і зберігають орган.
Рак шийки матки все частіше виявляють у молодих жінок. Досі вважали, що це хвороба старших, переважно, тих, кому за шістдесят. Щоб виявляти недугу якомога раніше, в Інституті раку відкрили спеціальний кабінет патології шийки матки. Тут постійні черги.
Головний онкогінеколог України Людмила Воробйова розповідає, що раку шийки матки у більшості жінок могло б і не бути, якби вони вчасно робили елементарні обстеження хоча в раз в рік.
Захворюваність на рак в Україні хоч і зростає, але вона не така висока, як в сусідніх європейських країнах, проте за смертністю від онкології Україна — у трійці лідерів. Такі показники — через те, що хворобу виявляють на пізніх стадіях, коли шанси на одужання менші.
Рак — не вирок і навіть при задавненій стадії хвороби шанси вижити є, адже одужує близько десяти відсотків пацієнтів.