"Зливають інформацію росіянам": Угорщина та уряд Орбана становлять загрозу для ЄС - доповідач Європарламенту

8
7

Про це заявила представниця Європарламенту, французька політикиня від Партії зелених Гвендолін Дельбос-Корфілд, під час панельної дискусії на заході «Міста за верховенство права», що відбувся в мерії Брюсселя.

Як повідомляє Еuronews, доповідач Європарламенту у справах Угорщини Гвендолін Дельбос-Корфілд заявила, що Угорщина становить загрозу для ЄС через великий вплив Росії, адже угорські спецслужби зливають інформацію росіянам. Тому досить дивно, що в Європейській раді ніхто не реагує на це явище.

Гвендолін Дельбос-Корфілд пояснила, що події в Угорщині викликають тривогу не лише з точки зору корупції та демократії. Але й тому, що, за його словами, угорські спецслужби зливають інформацію росіянам, що становить загрозу безпеці для ЄС.

«Я хотіла б прокоментувати геополітичну ситуацію, де сьогодні Угорщина становить конкретну загрозу. Це стосується не лише політичної боротьби. Я не розумію, чому інші країни-члени Європейської ради не реагують на це. Це конкретна небезпека. Перш за все тому, що є одне місце, Будапешт, де досі присутній російський вплив. Звісно, це не про керівництво міста. Ми вже багато років знаємо, що урядові органи, спецслужби, зливають інформацію росіянам», - зазначила Гвендолін Дельбос-Корфілд.

За її словами, практично щодня публікуються статті про те, яку загрозу представляє Росія для всієї Європи, але ніхто не говорить про те, що в цьому також задіяна країна ЄС, в якій поширеними стали введення в оману та маніпуляції з боку уряду:

«(Уряду Орбана) Знадобилося лише десять років, щоб наростити (лавину) дезінформації, і це вражає. "Фідес" побудував останні вибори на двох речах. Першим було те, що уряд змусив людей повірити, що Європейський Союз відправить молодих угорців на війну в Україні. Друге – що Євросоюз готується змінювати стать дітей шкільного віку. Для мене неймовірно, що така дивна інформація може існувати та поширюватися в країні, і люди справді в це вірять».

За словами Дельбос-Корфілд, ЄС запізнився з реакцією у випадку Угорщини, і є побоювання, що там процес вже не можна буде повернути назад. Скоріш нині завдання полягає в тому, щоб цей процес не став "заразним" і не поширився на інші країни.

«Проблема номер один зараз полягає в тому, чи стане ця річ заразною. Ми хвилювалися з цього приводу роками. І як ми можемо змінити ситуацію в Угорщині? Це, на мою думку, сумнівно, адже там проблеми на всіх рівнях".

За словами доповідача, угорський випадок дає важливі уроки для Європи. З одного боку, це мало великий вплив на ЄС в цілому, тому що вони почали займатися верховенством права. У той же час країни-члени та громадяни повинні визнати, що автократія (форма політичного режиму держави, де вища державна влада належить одному суб'єктові - главі держави) може прийти у замаскованому вигляді.

"Сьогодні автократія в Європейському Союзі не приходить з переворотом, вона не відбувається шляхом військового захоплення. Система не змінюється за один момент. Процес відбувається повільно, під маскою демократії", - каже Гвендолін Дельбос-Корфілд.

Про це також йшлося в резолюції, прийнятій Європарламентом минулого року, коли представники заявили, що Угорщина більше не є діючою парламентською демократією, а гібридним режимом.

Більшість депутатів Європарламенту у вересні 2022 року засудила спроби уряду Віктора Орбана підірвати засади демократії в Угорщині.

Європарламент засудив "навмисні та систематичні зусилля уряду Угорщини" з підриву європейських цінностей і вимагає результатів у процесі за статтею 7 Договору про ЄС. Відповідний звіт було ухвалено 433 голосами "за".

"Висновки цього звіту є чіткими та безповоротними: Угорщина не є демократією. Парламенту було як ніколи актуально прийняти таку позицію, враховуючи тривожні темпи, з якими верховенство права відступає в Угорщині", - сказала тоді Гвендолін Дельбос-Корфілд, доповідач Європарламенту парламенту щодо ситуації в Угорщині.

"Угорщина більше не є демократією західного типу" - цієї ж думки міністр МЗС Словаччини. Глава МЗС Словаччини Ростислав Качер вважає, що прем'єр-міністр сусідньої Угорщини Віктор Орбан є поширювачем проросійських наративів, а країна більше не є демократичною і вільною.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

ЧЩ
Читаву що

Один кидок спецпідрозділу тероборони Сколе, Стрия, Верховинців і у Мукачево, і на Закарпатті буде життя і спокій навіки.

РД
Розумашки до Еs

Так, угорцям треба буде пройти через демадярізіцію, щоб відновитись у ЄС - правильно зрозуміли? А що таке "біля перлини Дунаю"? Або де це? Якщо то про БПешт - то ці неподобства у ньому кояться, а не біля. І чому то він "перлина"? От Відень - так.

ГН
Гуцул Нечай

Орбан вірить шо путін в фіналі переможе

С
Стрина

Треба виганяти з ЄС!!! Доста було їм жити як люди! Вони не хочуть бути людьми

ДE
До ES

Точніше не скажеш!

Б
Бічкаш

Тюрмити іх треба до фраса!

E
Es

І далі що планує робити ЄС? Розумашкі, нарешті визнали що Угорщина не є демократією, що в країні відсутнє верховенство права, що країна передає таємну інформацію русакам….. Далі, що? Адекватні люди про все вищеперелічене ще 5 років тому казали, а ЄС лише зараз помітив…. Добре що помітили, тепер робіть вже щось….виключайте цей федеральний дунайський округ русні з ЄС, закривайте фінансування, виключайте з Щенгенськоі Угоди, встановіть внутрішні кордони. Простою мовою - закрутіть гайки, щоб прості угорці відчули, що вони втратили все, що вважали природнім і все дякуючи політиці Орбана, яку вони свідомо, чи не свідомо підтримували і нарешті можливо це спонукає їх вийти з протестами на вулиці і зкинути цей Уряд, а потім суд, конфіскація і пожиттєве ув’язнення для Вікторіона, деяких членів родини і всього політичного і бізнесового оточення. А угорцям шлях до ЄС лише через усвідомлене покаяння і визнання своїх помилок, які породили цього монстра біля перлини Дунаю.

Читайте також