Про це заявила представниця Європарламенту, французька політикиня від Партії зелених Гвендолін Дельбос-Корфілд, під час панельної дискусії на заході «Міста за верховенство права», що відбувся в мерії Брюсселя.
Як повідомляє Еuronews, доповідач Європарламенту у справах Угорщини Гвендолін Дельбос-Корфілд заявила, що Угорщина становить загрозу для ЄС через великий вплив Росії, адже угорські спецслужби зливають інформацію росіянам. Тому досить дивно, що в Європейській раді ніхто не реагує на це явище.
Гвендолін Дельбос-Корфілд пояснила, що події в Угорщині викликають тривогу не лише з точки зору корупції та демократії. Але й тому, що, за його словами, угорські спецслужби зливають інформацію росіянам, що становить загрозу безпеці для ЄС.
«Я хотіла б прокоментувати геополітичну ситуацію, де сьогодні Угорщина становить конкретну загрозу. Це стосується не лише політичної боротьби. Я не розумію, чому інші країни-члени Європейської ради не реагують на це. Це конкретна небезпека. Перш за все тому, що є одне місце, Будапешт, де досі присутній російський вплив. Звісно, це не про керівництво міста. Ми вже багато років знаємо, що урядові органи, спецслужби, зливають інформацію росіянам», - зазначила Гвендолін Дельбос-Корфілд.
За її словами, практично щодня публікуються статті про те, яку загрозу представляє Росія для всієї Європи, але ніхто не говорить про те, що в цьому також задіяна країна ЄС, в якій поширеними стали введення в оману та маніпуляції з боку уряду:
«(Уряду Орбана) Знадобилося лише десять років, щоб наростити (лавину) дезінформації, і це вражає. "Фідес" побудував останні вибори на двох речах. Першим було те, що уряд змусив людей повірити, що Європейський Союз відправить молодих угорців на війну в Україні. Друге – що Євросоюз готується змінювати стать дітей шкільного віку. Для мене неймовірно, що така дивна інформація може існувати та поширюватися в країні, і люди справді в це вірять».
За словами Дельбос-Корфілд, ЄС запізнився з реакцією у випадку Угорщини, і є побоювання, що там процес вже не можна буде повернути назад. Скоріш нині завдання полягає в тому, щоб цей процес не став "заразним" і не поширився на інші країни.
«Проблема номер один зараз полягає в тому, чи стане ця річ заразною. Ми хвилювалися з цього приводу роками. І як ми можемо змінити ситуацію в Угорщині? Це, на мою думку, сумнівно, адже там проблеми на всіх рівнях".
За словами доповідача, угорський випадок дає важливі уроки для Європи. З одного боку, це мало великий вплив на ЄС в цілому, тому що вони почали займатися верховенством права. У той же час країни-члени та громадяни повинні визнати, що автократія (форма політичного режиму держави, де вища державна влада належить одному суб'єктові - главі держави) може прийти у замаскованому вигляді.
"Сьогодні автократія в Європейському Союзі не приходить з переворотом, вона не відбувається шляхом військового захоплення. Система не змінюється за один момент. Процес відбувається повільно, під маскою демократії", - каже Гвендолін Дельбос-Корфілд.
Про це також йшлося в резолюції, прийнятій Європарламентом минулого року, коли представники заявили, що Угорщина більше не є діючою парламентською демократією, а гібридним режимом.
Більшість депутатів Європарламенту у вересні 2022 року засудила спроби уряду Віктора Орбана підірвати засади демократії в Угорщині.
Європарламент засудив "навмисні та систематичні зусилля уряду Угорщини" з підриву європейських цінностей і вимагає результатів у процесі за статтею 7 Договору про ЄС. Відповідний звіт було ухвалено 433 голосами "за".
"Висновки цього звіту є чіткими та безповоротними: Угорщина не є демократією. Парламенту було як ніколи актуально прийняти таку позицію, враховуючи тривожні темпи, з якими верховенство права відступає в Угорщині", - сказала тоді Гвендолін Дельбос-Корфілд, доповідач Європарламенту парламенту щодо ситуації в Угорщині.
"Угорщина більше не є демократією західного типу" - цієї ж думки міністр МЗС Словаччини. Глава МЗС Словаччини Ростислав Качер вважає, що прем'єр-міністр сусідньої Угорщини Віктор Орбан є поширювачем проросійських наративів, а країна більше не є демократичною і вільною.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!