ЗМІ Словаччини формують стереотип про українців-контрабандистів

7
0

Закарпатські журналісти вивчали досвід колег із Євросоюзу у ході семінару «Європейська інтеграція України: роль і місце засобів масової інформації. Обмін досвідом Словаччини до і після вступу в ЄС», що відбувся у словацькому Пряшеві (Словаччина).

Про це сьогодні, 8 листопада, повідомив власкор ЗІКу.

Захід був організований регіональним відділенням дослідницького центру

Словацької асоціації зовнішньої політики у м. Пряшів (директор Владімір Бенч) спільно з Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді (директор – Світлана Мітряєва).

«Цією робочою зустріччю ми хочемо налагодити співпрацю між ЗМІ Словаччини та України. Адже помітили – існує проблема обміну інформацією, – вважає Владімір Бенч. – Чимало словаків негативно ставляться до українців – через засилля новин про переправку нелегалів, контрабанду сигарет тощо. Це – основна інформація, яка звучить про Україну в Словаччині. Через дефіцит інформації про вашу державу практично не висвітлюються ті позитивні події, які відбуваються. Втім, і про Словаччину в Україні інформації також мало».

Підтвердив слова експерта й генеральний консул України у Пряшеві Юрій Колядинський. «Бракує інформації, яка могла б показати Україну з іншої сторони, – каже дипломат. – Натомість формується стереотип, що українці – це порушники закону, контрабандисти. Звідси – і відповідне ставлення словацьких консульств до наших громадян, які звертаються по візи».

Для того, аби подібні заяви не виглядали голослівними, словацькі фахівці навели й результати дослідження, яке проводилося на кордоні. В його ході словакам, що прямували в Україну, задавали одне питання – з якою метою ви туди їдете? І 99% респондентів відповідали – прямують на базар за покупками. Їх не цікавили жодні туристичні принади, вони нічого не знали про архітектуру Ужгорода, про ті атракції, з якими могли б тут ознайомитися.

«Тому, як на мене, було б все ж доцільно створити певний інтернет-портал про туристичні можливості Закарпаття та інших регіонів України – саме для словацької аудиторії», – вважає В.Бенч.

Крім того, словацькі журналісти поділилися і своїм досвідом роботи в умовах Європейського Союзу. Вони стверджують: приватні газети – єдиний шлях до незалежності ЗМІ. Адже у Словаччині переломний момент відбувся ще у 90-х, коли на медійний ринок прийшли іноземні підприємці з уже напрацьованими методами ефективної роботи. В той же час словацькі газетярі зазначили – нині вони ледь-ледь витримують конкуренцію з інтернет-виданнями. В той же час, ще одна складність роботи полягає у порівняно невисоких зарплатах (в середньому – 795 євро за місяць), через що професійні журналісти часто йдуть з газет до рекламних агентств або ж працюють прес-секретарями політиків.

Довідка ЗІКу.

Загальна мета таких семінарів: надати якомога більшій кількості людей в Україні відповідні знання, аби, зрештою, вони змогли стати реальними партнерами із сусідами країн Євросоюзу. Так, у рамках проекту «Партнерство заради розвитку: розбудова словацько-української транскордонної співпраці» вже вдалося провести понад 50 семінарів, участь в яких взяли підприємці, представники органів державної влади, місцевого самоврядування і неурядового (так званого третього) сектору, науковці й експерти тощо.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також