Майстер-клас із вирізання фруктів провели напередодні в інклюзивній кондитерській в Ужгороді. Це перше заняття для вихованців проєкту "Золоті серця Закарпаття" з часу введення в області "червоної" зони, розповіла його керівниця Олена Логвіненко.
За її словами, під час посиленого карантину їм довелося працювати дистанційно та тільки навинос. Проте, через потребу вихованців кондитерської у спілкуванні вирішили провести майстер-клас з дотриманням всіх обмежень. Пише Суспільне.Закарпаття.
Майстриня Юлія Клевецька навчає вихованців інклюзивної кондитерської карвінгу — художньому різьбленню на овочах і фруктах. За її словами, для людей з ментальними порушеннями проводить майстер-клас уперше. Каже: прочитала публікацію про пошук волонтерів для творчих занять з учнями кондитерської на сторінці "Золотих сердець Закарпаття" в Facebook.
"Я відгукнулася. Мене запросили, ми все обговорили. Принесли фрукти. Їх з дівчатами помили й почали вирізати. Зробили пелюстки, квіти. Ківі їм сподобалося вирізати. Для них це щось чарівне сьогодні було", — розповіла Юлія.
На заняття прийшли вихованці Тетяна Кролікова та Інна Федаш. "Я різала фрукти: ківі, яблука. І на торт ставили. – Що зараз із цим тортом робитимете? – Їсти будемо", — сказала Тетяна.
Інна Федаш вирізала ківі: "Теж допомагала. Фрукти ставила. Хотіла би зробити шоколадний торт. Багато не можна тортів їсти".
За словами соціальної педагогині Олени Шип, до введення "червоної" зони працювали з учнями щодня з 9 до 15 години.
"Вдома їм сумно сидіти. Вони потребують спілкування живого між собою, зі мною, — пояснила Олена Шип. — І розвиток їм потрібен в будь-якому випадку. А вдома вони не висидять. Вони не можуть зараз виходити на кухню працювати. Вчимося ми тут, а вже практика трохи в нас затримується через карантин".
Інклюзивна кондитерська зараз працює навинос. Випічку виготовляють троє волонтерів, випускників Ужгородського кулінарного коледжу. У зв’язку з карантином працюють позмінно. Раніше до роботи залучали вихованців "Золотих сердець", — каже керівниця проєкту Олена Логвіненко. Але для того, аби вони працювали й надалі, потрібно знайти психолога.
"На кухню наша молодь не може зайти не тому, що їх не пускають, а тому, що ми вийшли з тестового режиму, в якому працювали раніше, — розповіла жінка. — Зараз хочемо поставити це в професійне русло. Ми чекаємо психолога в проєкт, який контролюватиме стан молоді з ментальними порушеннями для того, щоб ми розуміли, що ця робота покращує їх стан, а не погіршує. Тому це питання кількох днів"
Олена Логвіненко розповіла: отримані гроші за продану випічку витрачають на утримання кондитерської та організацію занять із вихованцями проєкту "Золоті серця Закарпаття".
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!