Після проведення аналізу споживання води за червень 2012 року, у водоканалі зробили висновок, що середньостатистичний житель, в якого встановлений лічильник, витрачає 12 грн. 93коп.
По тарифах споживання цей же місяць «коштує» 21грн.74 коп. за 1 кубічний метр води. Тож тим жителям, які не мають лічильників, з метою економії коштів потрібно встановити засоби обліку води. Тарифи не «завмерли» на одному місці, а зростатимуть.
Коли люди бачать квитанцію за комунальні послуги, в багатьох настрій псується. До прикладу, віддаючи кілька додаткових сотень за використання води, потрібно у чомусь собі відмовляти. Жителі Іршави, які встановили нові лічильники для води, почали платити менше. Іршавське комунальне підприємство, яке надає послуги з водопостачання винесло на розгляд сесії міської ради пропозиції щодо упорядкування норм споживання води. Активне встановлення лічильників сприятиме зменшенню плати за фактично спожиту воду, а це в свою чергу призводитиме до ощадливого її використання. Комунальне підприємство з водопостачання вже провело ряд заходів для підвищення тиску в мережі до оптимально можливого рівня. Разом із цим сподіваються уникнути локальних проривів водопровідних труб.
Слід відмітити, що стовідсоткове встановлення лічильників буде мотивувати водопостачальне підприємство знижувати непродуктивні витрати та втрати води. У будь-якому разі, головний позитивний фактор при встановленні засобів обліку води – це те, що споживач сплачуватиме лише за той об’єм води, який використає. Здається, пояснювати не потрібно, у чому переваги встановлення лічильника на воду: витрати меншають удвічі, а то і втричі. Порада проста: закручуйте кран вчасно – і рахунок за воду зменшиться удвічі. А що не кажіть, завжди приємно платити менше, ніж сусід!