У закарпатському селі Вишкове восени збирають урожай кукурудзяного листя. Із нього там плетуть майже всі мешканці села, і майже все - від дитячих іграшок - до взуття та одягу. Навчають цій справі з п'яти років у дитячому садочку.
Година праці у старшій групі дитсадка у Вишковому. Малечі показують, що можна зробити зі звичайного кукурудзяного листя. І накидку, і шапку - як от на виховательці. Або ось таку сукню для дівчинки. Спочатку кукурудзяне листя розмочують, щоб не ламалося, потім розділяють на смужки і заплітають - листик до листика.
У п'ятирічної Діани справжній хист - вона уже навчилася плести з кукурудзяного листя шнурок.
Діана Вакарова, вихованка старшої групи:
- Я плету кошик, беру пальчиками кукурудзяне листячко і закручую його. Мені подобається, це неважко.
Далі шнурок намотують на спеціальні дерев'яні основи з цвяхами. Вони різняться, залежно від того, що саме плете дитина. Вихователька з гордістю демонструє досягнення малечі. Каже - опанувати справу дитина може за рік. Особливо, якщо допоможуть батьки.
Марта Маркуш, завідувач Вишківського дошкільного навчального закладу:
- Майже у кожній сімї у селищі Вишково виготовляють чи бабка, чи мама, виготовляють такі вироби.
Плетуть з кукурудзяного листя переважно жінки, у холодну пору року. Пані Єлізаветі - сімдесят два, а плетіння не полишає. На зиму заготовила біле й червоне листя. Каже - улюблена справа нерви заспокоює.
Єлізавета Варга, мешканка села Вишкове:
- Коли я всьо хочу отдихати, беру форму і отдихаю. Шо руки не отдихаю, то нічого, а в мене нерви.
А ще це додатковий заробіток до пенсії. Готові вироби у жінки забирають просто з дому - продають туристам, і возять до Угорщини. А якщо у родині плете не одна людина,то за місяць на продажі оригінальних кукурудзяних сувенірів сімейний бюджет можна поповнити щонайменше на півтори тисячі гривень.