Таке рішення було прийнято під час зборів громади села, де суттєва більшість ухвалили таке рішення.
9 лютого Жнятинська сільська територіальна громада провела збори села, на яких люди домінуючою більшістю ухвалили звернення до Кабінету Міністрів України та Закарпатської ОДА з вимогою внести зміни в перспективний план Закарпатської області і визначити їхню громаду в межах Мукачівської ОТГ.
Рішення бути в складі Мукачева громада прийняла ще в вересні 2019 року, одразу після сусідньої Дерценської громади. Однак, коли Закарпатською обласною радою ухвалювався перспективний план, Жнятинців в супереч їх волі та рішень сільської ради визначили як частину Горондівської ОТГ.
Через це Закарпатська ОДА до сьогодні відмовляє громаді в позитивному висновку, заблокувавши процес добровільного приєднання. Майже пів року Жнятинці намагаються достукатись до кабінетів Ужгорода і Києва.
Натомість, їм пропонують продовжувати консультації а, зі слів керівництва Жнятина, виглядає наче заговорюють процес щоб ігнорувати добровільну позицію громади села. ДО всього навіть не запрошують представників Жнятина на обговорення в області та Києві. Натомість, представники Горондівської ОТГ на численних фото із зустрічей, як бажані гості.
Останній аргумент ОДА чому Жнятино повинно бути у складі Горондівської ОТГ полягав в тому, що без Жнятина Горондівська ОТГ буде неспроможною. Однак, 5 лютого 2020 року Уряд визнав її спроможною і без жнятинців, чим заперечив позицію ОДА. Тому питання спроможності/неспроможності Горондіської ОТГ, на думку керівництва Жнятино, це лише маніпуляції.
На заході був присутній голова Горондівської ОТГ Іван Туряниця та депутати Горондівської сільскої ради. Однак люди не захотіли його слухати, і тому їхня делегація у складі десятка людей залишилась в меншості по іншу сторону подвір’я сільського клубу.
В кінці зустрічі Жнятинці проголосували звернення до Кабінету Міністрів України та Закарпатської ОДА з проханням врахувати добровільну позицію Жнятинської громади та визначити її в перспективному плані Закарпаття частиною Мукачівської ОТГ.
До звернення зібрали підписи жителів села. І додали, що будуть відстоювати свою позицію за будь-яких обставин, бо це майбутнє їх та їхніх дітей. І доки реформа добровільна, не дадуть себе ошукати.
Більше дивіться в сюжеті 21 каналу.