Із спілкування з мешканцями району розпочав свою робочу поїздку на Тячівщину 24 квітня заступник голови обласної адміністрації Михайло Попович.
Зокрема, під час прийому громадян до обласного посадовця звернувся екс-керівник Тересвянського заводу продтоварів. Наразі завод у стані ліквідації. Михайла Немеша з посади директора було звільнено ще минулоріч. Проте нового керівника не призначено. Тож наразі відсутня відповідальна за фінансово-господарський стан підприємства особа. Для вирішення ситуації Михайло Попович пообіцяв звернутися до профільного міністерства, якому підпорядковане підприємство.
Пані Марія, мешканка села Велика Уголька, звернулася із проханням про виділення матеріальної допомоги. Нещодавно будинок її дочки постраждав від пожежі. Тож зараз для його відновленні потрібні чималі кошти. Пані Ганна з Тересви теж попрохала про матеріальну допомогу у зв’язку зі скрутним становищем сім’ї. Інші звернення до Михайла Поповича також стосувалися виділення матеріальної допомоги та сприяння у лікуванні. Вони перебуватимуть на контролі профільних управлінь обласної адміністрації. Матеріальну допомогу люди отримають через обласну програму «Турбота».
Також цього дня заступник керівника краю провів у райдержадміністрації нараду стосовно вирубки лісу у кількох населених пунктах району. Питання, зокрема, стосувалися сіл Руське Поле, Чумальово та Теребля. Щодо перших двох населених пунктів, то з сільськими головами погоджено санітарну вирубку 50 та 200 м. куб. дерев, відповідно. Що ж стосується Тереблі, то тут йшлося про масштабніші роботи. За твердженням представника сільської ради, мешканці села виступили проти вирубки в урочищі В. Росул, через відмову надати документацію та обґрунтувати необхідність вирубки.
Як розповів гендиректор ДП «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» Віталій Смолін, вирубка – санітарна. Для її здійснення всі необхідні документи є, вочевидь конфлікт виник через відсутність комунікації між філією «Закарпатагролісу» та сільрадою.
У свою чергу Михайло Попович відзначив:
- Сільська громада має право знати, що відбувається на її території. Тож, відсьогодні перед тим, як починати роботи у будь-якому населеному пункті області, необхідно передусім повідомляти про це місцеві органи самоврядування.
Віталій Смолін пообіцяв: такий порядок роботи буде закріплений у відповідних наказах.
Також було вирішено невдовзі зібрати нараду у складі голови районної адміністрації, представників обласної адміністрації, «Закарпатагролісу» та депутатів Тереблянської сільради для детального обговорення робіт, що заплановано здійснити в урочищі В. Росул.