Впродовж 2011 року в Закарпатській області виникло 1139 пожеж, завдана матеріальна шкода від яких перевищила 11 мільйонів гривень.
У вогні загинуло 48 людей, ще 20 осіб отримали різного ступеню важкості опікові травми та отруєння чадним газом. І як правило, найчастіше від пожеж потерпає житловий сектор, на долю якого припадає близько 70 відсотків загорань та 80 відсотків загиблих людей на них. Найбільше від вогню страждають незахищені верстви населення – літні люди, немічні, хворі, одинокі громадяни та ті, що входять до так званої групи ризику, котрі, за певних обставин, опинилися за межею бідності, й питання забезпечення пожежної безпеки власних помешкань, зокрема ремонти електрообладнання та пічного опалення у них стоять далеко не на першому місті.
Щоб убезпечити таку категорію громадян від вогняного лиха та звернути їх увагу на покращення протипожежного стану помешкань Управління Держтехногенбезпеки спільно з управлінням МНС, працівниками соціального захисту, органом місцевого самоврядування та правоохоронцями першого лютого здійснили профілактичне відпрацювання села Сторожниця Ужгородського району. Основною метою даного заходу є профілактика пожеж та випадків загибелі, в першу чергу серед соціально незахищених верств населення, доведення до них основних вимог пожежної безпеки у побуті та надання практичної допомоги у покращенні протипожежного стану їхніх помешкань.
Кожному господарю вручалася пам’ятка домовласника, де вказувалися основні недоліки в монтажі та експлуатації електрообладнання та пічного опалення, через які може виникнути пожежа. Всього було обстежено близько 150 дворогосподарств села.
Не оминули працівники пожежно-рятувальної служби й місцевого загальноосвітнього навчального закладу, де учням розповіли про небезпеку вогняного лиха та виклали основні вимоги правил безпечної життєдіяльності. Далі працівники оперативно-рятувальної служби обласного центру ознайомили малечу з пожежно-технічним обладнанням та спорядженням пожежника-рятувальника, тактико-технічними характеристиками пожежного автомобіля та здійснили показові виступи перед учнями. Також розповіли школярам про перспективи вступу юнаків та дівчат до вищих навчальних закладів системи цивільного захисту населення в Україні. До речі, по закінченню навчання в цих закладах випускнику гарантується працевлаштування в рідному Закарпатті.
Для популяризації питань безпечної життєдіяльності, привернення уваги жителів села до забезпечення їх власної безпеки було використано можливості і релігійної громади. Працівники Управління Держтехногенбезпеки звернулися до священика місцевого православного храму з проханням у своїх зверненнях до прихожан приділити певну увагу і питанням безпечної життєдіяльності. У свою чергу отець Ярослав, настоятель православного храму Святих жінок Мироносиць, підтримав ініціативу пожежників та пообіцяв, що під час кожної літургії буде звертати увагу прихожан на дотримання правил пожежної безпеки у побуті.
Як розповів начальник Управління Держтехногенбезпеки у Закарпатській області Юрій Лебедєв, проведення подібних заходів це не поодинокий випадок. Впродовж поточного року пожежно-профілактична робота охопить всю область. А логічним завершенням таких відпрацювань стане надання посильної допомоги окремим громадян працівниками Добровільного пожежного товариства, які по мірі можливості будуть усувати недоліки.
Організатори заходу сподіваються, що в подальшому назва цього населеного пункту, як і інших, де проводитимуться аналогічні заходи, не фігуруватимуть в щоденних зведеннях про пожежі. Це і буде головним підсумком даної профілактичної акції.