Житло через кредит не відбиратимуть - під Верховною Радою знову вирує «Фінансовий Майдан»

8
2

Сьогодні з самого ранку біля будівлею Верховної Ради України, де тривало пленарне засідання - знову мітинг. Серед кількох сотень мітингувальників – представники Автомайдану, а також Кредитного Майдану (нині він має назву "Фінансового майдану").

Активісти встановили сцену перед будівлею ВР. Це переважно люди, які мають проблеми з кредитами, що брали у валюті в українських банках, нині вимагають, аби їм дали можливість повернути кредит у розрахунку 5-8 гривень за долар.

Мітингувальники також вимагають від народних депутатів прийняти законопроекти №№1558-1, 1559 та 1560.

Один з важливих документів, які мали б прийняти депутати - це внесення змін до Податкового кодексу. Адже днями було підписано Меморандум між НБУ та найбільшими банками України щодо "прощення" для позичальників у валюті різниці в курсі іноземної валюти. Тобто позичальники мали б сплачувати за курсом долара, який був встановлений НБУ на початок 2014 року. А це близько 8 гривень за один долар.

Наразі відомо, що сьогодні депутати Верховної ради вже прийняли в другому читаннні та в цілому проект закону "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті", що забороняє забирати житло в позичальників за прострочені валютні кредити. За законопроект №1610 проголосували 290 народних депутатів (при необхідних 226).

Також Верховною Радою в цілому було підтримано законопроект "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" (щодо продовження строку мораторію на відчуження гуртожитків). Закон продовжує строк дії мораторію на відчуження гуртожитків до 2019 року.

Але мітингувальників це схоже не зупинило - вони продовжують збиратися під стінами Верховної Ради України, та запалили смолоскипи біля сцени, яка нині розташована навпроти будівлі парламенту.

Люди б'ють у барабани і співають гімн України. Мітингувальники готуються запалити шини з портретами Арсенія Яценюка, Сергія Тігіпка та інших.

Центральний вхід в будівлю Верховної Ради охороняють шість рядів правоохоронців.

Як вже стало відомо, у вівторок 30 грудня нарешті відбудеться прес-конференція голови НБУ Валерії Гонтаревої щодо підсумків 2014 року, бачення економічного та фінансового стану країни, планів і можливостей на наступний рік. Про це йдеться у заяві прес-служби НБУ.

Мукачево.net

Коментарі

В
Валентин

Брехня банківських лобістів наступна: - позичальники валютних кредитів хотіли менших відсотків – в них був вибір, точно як у того, хто сідає грати з шулером – те, що тобі здається низьким (процент) насправді виявиться заманюванням в борги і основним бізнесом, “фішкою” шулера, який здає тобі нібито виграшні карти, але в шулера завжди з’явиться туз з рукава. - не видають депозити, бо позичальнкии не платять за кредитом і інтереси позичальників ніколи не зійдуться з інтересами вкладників, забувають, що на цю тему є анекдот: доки позичальники і вкладники ділять корову (гроші), тягнучи її у різні боки, хтось дуже розумний (банк) просто доїть корову у відро.

В
Валентин

Люди, які брали валютні кредити, отримали по Україні додатковий борг у сумі 180 мільярдів гривень через девальвацію! Це кредитне рабство (І.Франко "Сам собі винен"). Банки перетнули межу і розміщують замовні статті з грубими коментарями щодо оббріхування позичальників (мова, звичайно, йде про зубожілі сім'ї, адже з позичальниками від бізнесу, які отримали значні суми кредитних коштів, часто за винагороду банківським працівникам, банки воліють домовлятися і частину мільйонної безнадійної заборгованості просто списують). Я не буду коментувати грубі коментарі, подібні таким: "надо быть дебилом, чтобы взять кредит в долларах", "кредиты брали только спекулянты квартирами", "жадные, хотели меньших процентов, а теперь плачут", як і коментарі зі скандальними політичними заявами та антисемітизмом (є і такі, які розміщують нібито від псевдоспівчувальників трагедії кредитного рабства).

Читайте також