Mukachevo.net вирішило зібрати кілька фактів про клоуна, який вже кілька тижнів лякає мукачівців, а нещодавно і ужгородців, своїми витівками.
Перший факт.
Справедливо буде спочатку розказати взагалі, хто такий Пеннівайз. "Воно", Пеннівайз, або клоун-танцюрист - це головний антагоніст роману та екранізацій хорору "Воно" 1986 року, американського письменника Стівена Кінга.
Згідно роману "Воно" є первісним злим створінням з простору між світами під назвою Макровсесвіт або Тодеш, чий аватар, Пеннівайз, прокидається кожні 27 років, щоб полювати на дітей містечка Деррі, штат Мен. Персонаж черпає силу з ненависті, страху та розчарування.
Персонаж із фільму
Другий факт.
Вперше про мукачівського Пеннівайза заговорили ще тиждень тому, 9 грудня. Місцеві ЗМІ опублікували світлини клоуна, який ходив мукачевом серед білого дня. Тоді він гуляв та ховався за дамбою біля парку на Валленберга. Вірогідно, що це перший день коли колуна помітили у місті.
Третій факт.
Одразу після цього, його почали помічати практично кожен день. То він був у місцевому "Депеш парку", то на центральному мосту. Пеннівайз вискакував перед автівками на дорозі. Також, помічений був навіть поза містом, адже у мережі було опубліковано його відео з АЗС.
Під кінець тижня клоун перебрався в Ужгород. Там його помітили біля пішохідного мосту, де він вискакував з смітника та ділився мандаринками.
Четвертий факт.
Відео, яке опублікував сам організатор такого "перфомансу" викликало активне обговорення у мережі. Одні вважають, що той займається "дуристикою", і лякати таким чином людей - це не розумно. Частина коментаторів у мережі припускає, що хтось може не на жарт налякатись, чи то дитина, чи людина похилого віку.
Інші коментатори не бачать у цьому нічого поганого, вони заступаються за клоуна, адже на їх думку це весело.
П'ятий факт.
Після того, як ці відео викликали суспільний резонанс, сам Пеннівайз почав відповідати коментаторам у мережі Інстаграм, тут він пояснив, що не лякає дітей та людей похилого віку.
До речі, з відео зрозуміло, що самі витівки клоуна це постановка. При зйомці є кілька людей, як мінімум оператор, сам Пеннівайз та люди, які підігравали йому, як приклад у відео з пострілом.
Шостий факт.
Звісно, така реакція мережі не залишилась без уваги правоохоронців. Вже 12 грудня закарпатська прокуратура опублікувала повідомлення про те, що вони розпочали кримінальне провадження, аби віддати відео на експертизу. Таке рішення було прийнято на основі моніторингу мережі, де у коментарях до публікацій про "клоуна" було багато скарг.
Авторів відео підозрюють у виготовленні і розповсюдженні відео, що ймовірно, пропагує культ насильства і жорстокості. Тому було зареєстровано провадження за ч. 2 ст. 300 КК України.
Сьомий факт.
До речі, це не вперше коли у світі люди у костюмі Пеннівайза лякають людей. Особлива активність таких "пранкерів" помічалась у період після показу стрічку на світових екранах.
Нижче представляємо відео з мережі, де Пеннівайз дійсно лякає людей, і відео мукачівського клоуна в порівнянні з цим відео "квіточки".
Восьмий факт.
Не дивлячись на весь цей галас та перевірку прокуратури, мукачівський Пеннівайз продовжив свої "пранки". Як ми вже згадували він навідався до Ужгорода та роздавав мандаринки.
На появу Пеннівайза з сміттєвого баку ужгородці реагували по різному, дехто лякався, але більшість сміялися та активно робили із клоуном селфі.
Дев'ятий факт.
Ще один цікавий факт, клоун ніяк не йде на контакт з журналістами. Усі спроби зв'язатись з ним через соцмережу кількох наших колег не увінчалися успіхом.
Кореспондент Mukachevo.net теж написав місцевому Пеннівайзу, але відповіді так і не отримав. До речі, якщо ти, Пеннівайз, читаєш цей текст, будемо раді, якщо ти з нами зв'яжешся, та розкажеш нам звідки з'явилась така ідея. Писати можна на нашу редакційну адресу: news@mukachevo.net
Десятий факт.
Востаннє, хотілося б нагадати, що мукачівський Пеннівайз викладає відео на власні сторінки соцмереж Instagram та YouTube.