П'ять чи шість тисяч людей з пострадянського простору, які мають проблеми із законом, могли отримати угорське громадянство за спрощеною процедурою та можливість вільного пересування по території Європейського Союзу за допомоги уряду Угорщини.
Такий висновок зробили експерти програми розслідувань "Hіr TV", і їх активно обговорюють в провідних угорських медіа.
Зокрема нові угорські громадяни з України та Росії могли бути терористами, наркоторгівцями, шахраями та контрабандистами, адже не проходили відповідну перевірку.
Таку "помилку" уряду Угорщини визнав голова Комітету національної безпеки Жолт Молнар, який заявив, що через ставлення української держави до подвійного громадянства, не було можливості належним чином переглянути біографію всіх заявників.
- Радимо переглянути також: Угорщина прийняла 1 мільйон заявок на отримання подвійного громадянства
За його словами урядові органи Угорщини не могли звернутися до українських органів влади під час перевірки заявників службою національної безпеки. Відповідно вони не мали у біографії жодної попередньої власної "угорської історії", оскільки не ходили тут до школи, не мали водійських посвідчень, не служили у війську та на сплачували податки.
Хоча колишні злочинці з країн колишнього Радянського Союзу мали можливість купити підроблене свідоцтво про народження, яке б підтверджувало їхнє угорське коріння. Часом пакет таких документів коштує до 15 тисяч євро.
Журналісти також з'ясувалося, що представники угорської влади раніше практично не перевіряли прохачів на несудимість, хоча вже у період з 2011 по 2014 рік більш ніж 623 000 чоловік отримали громадянство за спрощеною процедурою.
Утім за словами віце-прем'єр-міністра Жолта Шем'єна, який відповідальний за національну політику, «5-6 тисяч можливих злочинців є невеликою помилкою у порівнянні з мільйоном нових громадян Угорщини».
Наша редакція велику увагу приділяє темі подвійного громадянства та отримання угорських паспортів мешканцями Закарпаття. Відтак, радимо переглянути наші публікації на цю тему.
Так, за останнім даними, які можна вважати офіційними, станом на 2015 рік документи на угорське громадянство подали близько 124 000 українців, а отримали його близько 94 000 осіб.