Берегово перед виборами лихоманить – відключають світло та воду. Та міський очільник зайнятий не господарством, а виборами.
Перед виборами, коли більшість представників влади вже нічого не обіцяють, а лише вперто розповідають про реальне «покращення життя» та великі здобутки у всіх галузях, Берегово лихоманить. Минулого тижня мешканці міста відчували перебої з водою, а в один з днів – вона взагалі зникла, при чому без попередження. Також минулого тижня у кількох районах Берегова вимкнули світло. Як з цього приводу, кажуть самі берегівчани, залишилося лише перекрити газ – і тоді це «покращення» відчують всі власній шкірі.
Насправді, хвалитися команді на чолі з Іштваном Гайдошем, зокрема коаліції ДПУУ та Партії регіонів у міській раді, особливо нічим. Бо коли під час агітації кажуть, що Іштван Ференцович – це реформатор та вмілий керівник, то на підтвердження цих слів навести жодної реальної справи не можуть.
Міський голова Берегова – скоріше мрійник у дусі гоголівського Манилова. Вміє дуже гарно видавати вдаване за дійсність.
Він, зокрема, обіцяв кардинально змінити обличчя міста ще під час перших перегонів за посаду міського очільника. На ділі ж зміни не відбулося жодних. Навіть центр Берегова почав облаштовувати його попередник – Йосип Жупан, і це було пов’язано із тиском на підприємців, які мають тут свої торгівельні точки. Робилося це з «легкої руки» партії СДПУ (о), яку представляв на Берегівщині саме Іштван Ференцович.
Отже, більшість бічних міських вулиць так і стоять без асфальту або у ямах. В деяких районах немає центрального водопостачання. А цього року Берегово, навіть центральні вулиці, взагалі залишилося без освітлення – вечірня прогулянка може обернутися трагедією через відсутність каналізаційних люків. Сумнівно, що така ж ситуація існує у інших містах Закарпаття, тим паче обласного значення.
Натомість перерахуємо основні «прожекти» Іштвана Гайдоша, які він обіцяв, але так жодний з них не здійснив.
Канал Верке
Цій проблемі – понад 20 років. Колись живописна чиста річка, а тепер – практично відкрита каналізація у центрі міста, сором туристичного Берегова. Чимало грошей з міського бюджету, які направлялися на очистку каналу, були просто марним капіталовкладенням. Щороку народжується новий план по вирішенню проблеми і так само він «вмирає» через відсутність фінансування.
Аквапарк «Максимус»
Грандіозне будівництво термального комплексу, яке за планами мало завершитися у 2012 році, так і не було розпочате. Єдине, що там зроблено – замуровано капсулу у бетонному саркофазі. Це шоу було потрібне Іштвану Гайдошу перед минулими виборами. Наразі землю продано за копійки невідомій приватній фірмі, яка подейкують має на меті перепродати цей ласий шматок іншим підприємцям.
Сміттєзвалище на окраїні міста
Цю проблему міський голова обіцяв вирішити якнайшвидше ще під час першої своєї каденції. Натомість сміттєзвалище з кожним роком розширює свої межі і знаходиться практично перед вікнами багатоповерхівок у мікрорайоні Берегова. Щороку воно горить, а цього літа отруйна хмара вкрила практично все місто. Будівництво сучасного сміттєпереробного заводу у селі Яноші затягується, адже немає фінансування з боку Євросоюзу. Хоча дуже сумнівно, що навіть за наявності такого заводу ситуація суттєво покращиться. Бо скоріш за все буде створено ще один полігон для твердих побутових відходів, при чому у місцевості, де пролягає Чорний Мочар – що живить підземними потічками всю Берегівщину питною водою…
Дороги та об’їзна
Міський голова, який часто хизується своїми зв’язками з європейськими структурами, не залучив жодного гранту до вирішення проблем у місті, пов’язаних з станом доріг. Не може він вплинути і на завершення будівництва об’їзної навколо Берегова. В результаті – вантажівки прямують через центр міста, що може спричинити обвал старовинного кам’яного мосту.
Пам’ятники архітектури
У більшості – занедбані. Окрім розбудови шикарного власного будинку похвалитися у цій царині Іштвану Гайдошу теж нічим. Пам’ятники архітектури у місті відновлюють або підприємці за власний кошт, або організації, які їх орендують. Більшість старовинних будинків просто розвалюються або докорінно змінюють своє обличчя на «сучасне» – за рахунок встановлення пластикових вікон та іншої модернізації. Архітектурний контроль – практично відсутній. Єдиний приклад порятунку пам’ятки архітектури здійснена за рахунок передачі колишньої єврейської ритуальної лазні (мікви) банківській установі. Міська рада спромоглася за всі роки допомогти з реконструкцією даху єдиної установи – школи мистецтв (музичної школи). Натомість під загрозою руйнації найстаріша будівля Берегова – палац Габора Бетлена, який вже вкритий тріщинами розміром з руку людини. «Прожект» реставрації міського будинку культури, який підтримав Іштван Гайдош, також наразі існує лише на папері. Може це і на краще, бо жахливі «атланти», яких пропонували розробники проекту, абсолютно не вписуються в ауру та архітектуру старовинного міста.
Парки та сквери
У жахливому стані. Обіцяна реконструкція площі Героїв, де розташований обеліск загиблим радянським воїнам, так і не розпочалася. Зокрема планувалося вже цього року вкрити парк плиткою. Замість цього маємо лише роздовбаний асфальт, непривабливі чаші непрацюючих фонтанів, які перетворилися на смітник у центрі міста. Обіцяний «парк Будапешт» біля медичного коледжу також не приведено до ладу. Не почалося і будівництва пішохідних доріжок уздовж каналу Верке. У місті не з’явилося за останні роки жодної нової лавиці, встановлення якої було б профінансовано з міського бюджету.
Будівництво притулку для бродячих тварин
Так і не розпочато. Ситуація з безпритульними тваринами, яка і раніше була катастрофічною, цього року дійшла до своєї межі – 9 берегівчан були покусані скаженим псом, при чому, як з’ясувалося, домашнім. Нікого не покарано. А містом продовжують пересуватися зграї безпритульних собак. Обіцяний сучасний притулок, який планували відкрити у Берегові до жовтня 2012 року, так і залишився у якості проекту.
Ще можна перераховувати з десяток важливих проблем Берегова, які було обіцяно вирішити міським головою, але так і не зрушилися з «мертвої точки». Навіть перехід від «жеків» до ОСББ Іштван Ференцович дуже вдало провалив – цього року більшість організацій співвласників багатоквартирних будинків залишилися без фінансової підтримки з боку міської адміністрації та ради. Люди бояться об’єднуватися у ОСББ, бо на кількох керівників було заведено кримінальні справи через розтрату бюджетних коштів. Натомість житловий фонд міста – багатоповерхівки залишилися із своїми проблемами сам на сам. Особливо шкода пенсіонерів, яким просто нема кому жалітися у разі протікання дахів, прориву каналізації та інші комунальні проблеми. Міський голова просто зняв з себе будь-яку відповідальність…
Наразі у міському бюджеті «дірка» у 1,5 мільйони гривень, тому бюджетникам, можливо, прийдеться затягнути свої паски перед виборами.
То ж про яке «покращення» життя йдеться? Про що можуть говорити наші «шановні» кандидати від влади – Іштван Гайдош та Іван Бушко? Вони наразі не можуть навести у своїх агітаційних виступах жодного позитивного прикладу вирішення якоїсь нагальної проблеми у Берегові та районі.