
Угорська академія наук та коледж Матіаса Корвіна провели опитування молодих угорців у віці 15-29 років, які проживають за кордоном.
Загалом було опитано 2700 осіб: з румунської Трансільванії – 1 000, південної Словаччини – 700, сербської Воєводини – 500, Закарпаття – 300.
Як з'ясувало опитування, молоді угорці, які живуть за кордоном, як правило, не задоволені розвитком демократії у власній країні, але політикою майже не цікавляться.
Лише 30% опитаних зуміли сказати, які політичні сили вони підтримують. Більшість, а саме 51%, з них вважають себе «правими». 19% тяжіють до «лівих». І лише одиниці підтримують більш радикальні течії.
Утім більшість заявило, що не мають бажання брати участі у виборчому процесі в Угорщині.
Найбільшою проблемою називають фінансові труднощі, безробіття, нестійку ситуацію з житлом у майбутньому. Утім, незважаючи на подеколи складні умови, наразі лише 10% молодих людей збираються у найближчому майбутньому емігрувати до іншої країни. При чому, найбільше – майже 75%, це закарпатські угорці, яке своє майбутнє, в основному, пов'язують саме з Угорщиною.
Менше всього з опитаних угорців, що мають подвійне громадянство, живуть у Словаччині та Воєводині. Основна причина у тому, що словацька влада забороняє мати подвійне громадянство.
Більшість опитаних заявило, що у вільний час слухають популярну музику, гуляють з друзями, дивляться фільми та спілкуються у чаті або соціальній мережі. Тільки невелика кількість з них регулярно відвідує церкву.
Саме закарпатські угорці, згідно з дослідженням, найбільше скаржаться на фінансові проблеми у житті (17,9%), адже змушені жити на суму, яка складає не більше, ніж 34000 форинтів (3000 гривень). Натомість більшість їхніх однолітків зі Словаччини розраховують у середньому на 117 тисяч форинтів на місяць (близько 10 000 гривень).
Mukachevo.net